Planinić bolji od Tomasa

Kristian Hohnjec • nedjelja, 27.01.2008.

Nedjeljnim podnevnim susretima kompletirano je 19. kolo ACB lige. Od hrvatskih košarkaša najbolji učinak ostvario je Zoran Planinić, čija je Tau Ceramica pregazila Tomasovu Fuenlabradu. Pobjedom nad Perasovićevim Estudiantesom Real Madrid povećao je prednost na vrhu ljestvice....

Tau Ceramica je od početka do kraja dominirala protiv Fuenlabrade (98:61) za koju zbog problema s aduktorom opet nije nastupio Marko Tomas. Naš drugi reprezentativac, Zoran Planinić nakon podosta utakmica izgubio je mjesto startera u korist veterana Prigionija, ali je dobro reagirao s klupe postigavši 12 poena uz četiri skoka i dva asista za manje od 17 minuta. Sličnu minutažu za deklasiranog gosta upisao je Ivan Tomas (18 minuta, četiri poena, dva asista, dva skoka), no njegov učinak nije bio toliko dobar.

Unicaja je u posljednjim sekundama s linije slobodnih bacanja osigurala pobjedu u Murciji (70:73). Davor Kus svih devet poena (šut 4/8) upisao je u drugoj četvrtini, a za 16 minuta uspio je još dodati dva skoka i dvije ukradene lopte. Izostanak Bernija Rodrigueza izvrsno je kompenzirao Jiri Welsch (24 poena, pet skokova, četiri asista).

Igrajući bez prvog playa Shammonda Williamsa Pamesu je na domaćem terenu potopila Girona - 70:91. Stanko Barać za 21 minutu s klupe ubacio je osam poena (3/6 šut) uz dva skoka i asistenciju. Real Madrid je lakše nego to rezultat sugerira slavio u gradskom derbiju - 84:80. Plazina momčad tako je iskoristila poraz Bilbaa i povećala distancu na dvije pobjede.

ACB, 19. kolo: Leon - Gran Canaria 83:81; Pamesa - Girona 70:91, Real Madrid - Estudiantes 84:80; Murcia - Unicaja 70:73; Tau Ceramica - Fuenlabrada 98:61.