Ostali sportovi

Već se pišu bodovi za playoff

Ivana Strahija • utorak, 29.01.2008.

Prvoligaška je odbojkaška karavana krenula dalje, a iznenađenje kola svakako je bila pobjeda Centrometala u Sisku. Susret u Karlovcu, unatoč najavama, nije bio neizvjestan, domaći su odnijeli čistih 3:0 protiv Murse.

Međimurci u Sisak nisu otišli po bodove, ali su se s njima vratili, pokazavši u sportskoj dvorani Brezovica najbolju igru ove sezone. Važnost susreta (prenošenje bodova u Ligu za ostanak i bodovno izjednačenje) na površinu je izvuklo sve pozitivne strane odbojkaša iz Črečana.

Glavni je adut gostujuće ekipe bio duet Todorović - M. Posavec, koji je vrlo uspješno zatvarao domaćeg Išeka i njegovog suigrača Kostelca, pa se igra Siščana osipa od samog početka prvog seta.

U Rovinju lak plijen za domaće, gosti su stigli do samo 31 poena u tri seta. No, valja (pre)mladim Šibenčanima odati počast za borbu i htjenje, koji su im, doduše kratko, u drugom setu donijeli vodstvo od +3.

Zagrepčanima zasluženo idu bodovi iz Kaštela, gdje je domaća ekipa na kraju morala priznati poraz. Nakon dva dobivena seta Zagrepčani su se prerano poveselili, u trećem su ih Mladostaši ostavili na svega 14 poena, no prebacivanje u petu uz maksimalnu koncentraciju donosi pun plijen Zagrebu.

U Osijeku su domaći stisnuli zube i dali sve od sebe kako bi zadržali priključak za Riječanima i ostatkom gornjeg dijela ljestvice. Napeta odbojkaška igra zadovoljila je i zahtjevnije u publici, bit će zanimljivo gledati borbu do "posljednjeg čovjeka" i ulazak u Ligu za prvaka, koja će se očito voditi između ova dva kluba.

Takozvani derbi kola to ipak nije bio kako se na kraju pokazalo. Mursa u Karlovcu nije osvojila ni jedan set, premda smo, iskreno rečeno, od ove utakmice očekivali svih pet setova. Možda će u idućem kolu Osječani dati više, pošto kod kuće očekuju Rovinj.