Zovko poražen u maratonu

Vedran Babić • srijeda, 30.01.2008.

Španjolac Guillermo Garcia Lopez (77.) je nakon više od tri sata borbe došao do pobjede protiv našeg Lovra Zovka u drugom kolu Challengera u poljskom Wroclawu, dok je na Futuresu u Mettmannu Ivan Cerović turnir napustio već u prvom kolu porazom od Austrijanca Alexandra Peye...

Lovrov niz započet u kvalifikacijama je danas završen porazom u tri seta od renomiranijeg i kvalitetnijeg protivnika, inače osmog nositelja turnira. Početni set je otišao u tie break u kojem se činilo kako Garcia Lopez mirno kontrolira situaciju pri vodstvu 6:2. No, Zovko dobija sedam od idućih osam poena i velikim preokretom otima prvi set Španjolcu.

Do kraja meča je do izražaja ipak došlo iskustvo 24-godišnjaka iz Albacetea, koji je iduća dva seta osvojio sa 6:4 i 6:3. Unatoč porazu, Zovko može biti zadovoljan napravljenim u Wroclawu, te pruženim otporom 77. tenisaču svijeta.

U konkurenciji parova, Zovko nije uspio s Poljakom Kubotom nadigrati austrijski dvojac Eschauer / Melzer, koji je slavio sa 6:3, 7:6 (4).

U njemačkom Mettmannu na Futuresu vrijednom 15,000 dolara i smještaj, Ivan Cerović (339.) nije predstavljao veliki izazov za prvog nositelja Alexandra Peyu (174.), koji je pobijedio sa 6:3, 6:4.

Još jedan hrvatski predstavnik je u akciji ovog tjedna, i to na 10,000 dolara vrijednom Futuresu u Salzburgu. To je Vjekoslav Skenderović (327.), koji je kao prvopostavljeni igrač turnira u prvom kolu teško savladao Nijemca Marca Siebera (603.) sa 7:6 (4), 3:6, 7:6 (4). Sljedeći protivnik mu je domaći tenisač Patrick Schmolzer (596.).

ATP Challenger Wroclaw, 2. kolo: Garcia Lopez (Špa, 8) - Zovko (Hrv) 6:7 (7), 6:4, 6:3.

Parovi, 2. kolo: Zovko (Hrv) / Kubot (Polj) – Eschauer / Melzer (Aut) 3:6, 6:7(4).

ITF Mettmann, 1. kolo: Peya (Aut, 1) - Cerović (Hrv) 6:3, 6:4.

ITF Salzburg, 1. kolo: Skenderović (Hrv, 1) - Sieber (Nje) 7:6 (4), 3:6, 7:6 (4).