Hajduk rutinski, Ante vrhunski

Goran Tomičić • srijeda, 30.01.2008.

U prijateljskoj utakmici Hajduk je lako pobijedio Solin, iako je drugoligaš prvi stigao do vodstva. Osim jako dobre igre, Robert Jarni posebno može biti zadovoljan nastupom Ante Rukavine, koji je nagovijestio da bi mogao izaći iz golgeterske krize...

Hajduk je utakmicu počeo s Radoševićem na golu, a ispred njega su zaigrali Buljat, Tudor, Maloča i Jozinović. Jarni se odlučio početi s napadačkim dvojcem Bušić - Verpakovskis, koje su loptama hranili Rubil, Andrić, Ljubičić i Cernat.

Od samog početka utakmice bilo je jasno da Solin ne može protiv Hajduka. U osmoj minuti Bušić je pucao nekoliko centimetara kraj gola, a sedam minuta kasnije Cernat je krenuo prema vratima domaćina, ali vratar Višić je bio spretniji. Nekoliko minuta nakon toga Solin je stigao do prve prilike i odmah poveo. Igrala se 18. minuta kad je Radošević rukama uhvatio povratnu loptu Buljata i sudac Šunjić je pokazao indirekt. Branko Čubrilo, Hajdukov napadač na posudbi u Solinu, kratko je odigrao za Vuškovića, a on je snažnim udarcem donio prednost domaćinu.

Nastavila se inicijativa Hajduka, a Višić je zaustavio dobar udarac Rubila, no u 27. minuti ni odličan vratar Solina ništa nije mogao. Andrić je precizno ubacio iz kornera, a Verpakovskis je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u solinsku mrežu. Prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika, budući da je Višić spasio svoju mrežu u još nekoliko dobrih situacija.

U drugi dio obje momčadi ušle su s nekoliko novih igrača. Jarni je promijenio vratara, a priliku je dobio Balić. Živković je ušao umjesto Tudora, a minutažu su dobili i Maleš, Bartolović, Rukavina i Gabrić. Zamijenili su Cernata, Verpakovskisa, Ljubičića i Rubila.

U 53. minuti Bušić je zbog lakše ozljede izišao, a zamijenio ga je Tičinović. Tri minute kasnije Jozinović je s centra uputio sjajnu dugu loptu za Rukavinu, a on je prebrz za braniče Solina i prekrasnim udarcem s deset metara donosi vodstvo Hajduku. Nakon toga pao je ritam utakmice, a u 77. minuti Hajduk je postigao još jedan pogodak. Akcija je počela slično kao i kod vodstva, a ovog puta je Buljat uputio dugu loptu za Rukavinu, a on je pronašao Bartolovića, koji je lako postavio konačnih 1:3.

Prijateljska utakmica: Solin - Hajduk 1:3.