Vodeni sportovi

Bez milosti u Gružu

Hrvoje Vuković • subota, 02.02.2008.

Vaterpolisti Juga uljepšali su Dubrovčanima ovu zimsku subotu pobijedivši u derbiju prvenstva zagrebačku Mladost. Jugaši su u drugom kolu Superlige potukli goste iz Zagreba do nogu i potpuno zasluženo skinuli skalp gostima koji su potonuli već na početku druge četvrtine...

JUG CO – MLADOST 14:8 (1:1, 4:1, 4:3, 5:3)

Dubrovnik, Bazen u Gružu

Jug CO: Vićan (10 obrana), Hrošik, Bošković 3, Pecotić, Joković 3, Smodlaka, Marković 1, Bušlje 3, Sukno I., Dobud 1, Drobac, Obradović 2, Car, Sukno S. 1, trener: Nikolić

Mladost: Jurin, Burić 1, Smith 1, Vrdoljak 1, Iosep, Martinić, Antonijević 1, Đogaš 2, Babić, Muslim 1, Buljubašić 1, Franičević, Pavić (7 obrana), Lončar, trener: Damjanić

Igrač više: Jug 6/10, Mladost 3/8
Peterci: Jug 1/1, Mladost -
Suci: Periš (Split) i Franulović (Rijeka)

Što se tiče Mladosti, još jedan pucanj u prazno. Iako su u Dubrovnik doputovali bez Frankovića i Karača, očekivao se puno jači otpor drugoplasirane momčadi u prvenstvu. S druge strane, Jugaši su zaslužili naklon do poda za još jednu, mogli bismo reći, sada već rutinsku pobjedu u derbiju.

Zagrepčani nisu loše krenuli. Dapače, nakon uvodne letargije s jedne i druge strane, Smith je iznenadio Vićana i finim udarcem od stative doveo goste u vodstvo. Andro Bušlje uzvrati je sjajnim izbačajem iz vode na dva metra i pogotkom za konačnih 1:1 u prvoj četvrtini. Drugih osam minuta također je golom otvorila Mladost. Burić je s igračem više provukao loptu između ruku za 2:1, niti ne sluteći kakav raspad slijedi.

Točnije, eksplodirao je Miho Bošković i pokazao zašto se pola Europe trga za njegove usluge. Prvo je sjajnim lobom prevario Pavića koji je izašao kako bi spriječio dodavanje prema centru, potom je s igračem više zakucao loptu u donji desni kut, da bi svoju mini predstavu zaključio golom iz daljine za 4:2, koji ipak više ide na dušu vrataru Mladosti. Da stvar bude gora po goste, do kraja četvrtine dotukao ih je i Maro Joković pogotkom za 5:2 iznad glave dotučenom Paviću.

U nastavku ništa novo. Jug igra, Mladost gleda. Joković je iz peterca povisio na plus četiri, da bi potom Sandro Sukno praktički doveo Jug na rub pobjede golom za 7:2. Lagano opuštanje u redovima domaćina, gosti su iskoristili za tri pogotka, pa tako Buljubašić, Muslim i Antonijević smanjuju na 7:5. Ipak, do kraja treće četvrtine, Bušlje i Obradović osiguravaju mirniju završnicu.

Pokušali su Mladostaši još jednom zaprijetiti domaćinu, stigli ponovno na minus dva (9:7) golovima iz kontranapada Đogaša i Vrdoljaka na samom početku četvrtine, imali dva napada za minus jedan, no to je bilo sve. Dobud je iskoristio asistenciju Jokovića za plus tri, a potom je Obradović digao na 11:7 za potvrdu pobjede. Uslijedio je Đogašev pogodak za 11:8, a utakmicu su s nova tri gola za 14:8 zaključili Joković, Bušlje i Marković.