Jazzeri nepobjedivi, Iverson junak

Hrvoje Rafaelić • utorak, 05.02.2008.

Utah je ozbiljno zagrizla u pobjede pa je tako na ponuđenom pladnju pojela i Hornetse s 22 poena razlike. Allen Iverson upisao je još jedan pobjednički šut, ovaj put nastradao je Portland. Phoenix i Dallas lako su se obračunali sa svojim protivnicima. Gordan Giriček bez sekunde na parketu...

Denver je na krilima Allena Iversona 0.9 sekundi prije kraja utakmice uspio pobijediti Portland u produžecima. AI ubacio je 25 poena, te je imao šest skokova i osam asistencija. Anthony je također bio ubojit, sa svojih 28 poena i 15 skokova uz pet asistencija prvo je ime susreta unatoč odlučujućim koševima Iversona u produžecima. Dobar posao odradio je i igrač s klupe Linas Kleiza, koji je za 30 minuta ubacio 15 poena i tako bio treći strijelac svoje momčadi. Osim raspoloženog Brandona Roya (26 poena, osam asistencija, sedam skokova), Blazersi nisu imali igrača koji je mogao parirati gostima.

Devetu pobjedu zaredom upisali su Jazzeri. Možda je razlog tome odličan šut za tricu Kylea Korvera, koji je gađao 6/8, a utakmicu je završio s 20 poena. Double-double Derona Williamsa (29 poena, 11 asistencija) te Carlosa Boozera (19 poena, 17 skokova) pomogli su Utah da upiše 31. pobjedu sezone. Jannero Pargo (24 poena) najbolji u redovima Hornetsa.

Malo je nedostajalo da Atlantin Josh Smith upiše triple-double učinak. S 19 poena, devet blokada i devet asistencija prvo je ime susreta svoje momčadi u pobjedi nad 76ersima. Josh Childress uskočio je kao "prva pomoć" Smithu pa je tako utakmicu završio sa 21 poenom i šest skokova. Dobre igre Andrea Millera (29 poena, šest skokova, šest asistencija) i Andrea Iguodale (22 poena, sedam skokova) nisu previše pridonijele Philadelphiji koja je ponovno poražena.

Prvi triple-double u karijeri Hede Turkoglua (13 poena, 13 asistencija, 12 skokova) nije bio dovoljan da Orlando uzvišenih ruku napusti teren protiv Dallas Mavericksa. Odlazak u teretanu "pet minuta do početka utakmice" djelovao je na igrače Dallasa, koji su snažno ušli u utakmicu pa su već na poluvremenu imali plus 14. Josh Howard ubacio je 28 poena, standarno dobro odigrali su Nijemac Dirk Nowitzki (20 poena, devet skokova, pet asistencija) i Jason Terry (20 poena, pet asistencija) što je bilo dovoljno da Dallas upiše 32. pobjedu sezone.

Slab učinak Nasha (osam poena, 11 asistencija) nadoknadili su Bell (24 poena), Stoudemire (24 poena, 11 skokova) i Barbosa (30 poena). Phoenix je trenutno na scoreu 34-14, dok su Bobcatsi na 18-31. Solidnu utakmicu za goste odradio je Jason Richardson (25 poena, pet skokova, četiri asistencije).