Nexe osmi četvrtfinalist

Zvonimir Šimunović • utorak, 05.02.2008.

Posljednju utakmicu osmine finala Hrvatskog kupa za rukometaše odigrali su u Puli Arena i Nexe. U zanimljivom i do kraja neizvjesnom susretu uspješniji je bio prvoligaš iz Našica koji se tako pridružio od prije poznatim sudionicima četvrtfinala...

Rukometaši Nexea bolje su otvorili utakmicu i nakon prvih dvadeset minuta imali vodstvo od tri razlike (7:10). Međutim, do poluvremena domaći drugoligaš uspijeva povezati konce igre i preći u vodstvo (15:14). U nastavku se igra izjednačeno, najčešće uz minimalno vodstvo gostiju. U zadnju četvrtinu utakmice momčadi ulaze potpuno poravnate, a tada do izražaja dolazi iskustvo i kvaliteta četvrtoplasirane momčadi prve lige koja do kraja utakmice stvara razliku od tri pogotka.

Najbolji strijelac u redovima pobjedničke momčadi bio je Malner s 12 pogodaka, a 13 je obrana imao Rajković. Domaće je predvodio Vrkljan s 11 pogodaka.