Dinamo može bez Modrića

Vedran Attias • srijeda, 06.02.2008.

Nakon poraza od Litexa, Modri su se vratili pobjedama na pripremama u Turskoj. Dinamo je prikazao bolju igru i zasluženo došao do pobjede nad Košicama. Bolju igru Dinamo je okrunio s dva pogotka, a posebno vrijedi istaknuti onaj za 2:0 koji je, nakon prekrasnog prodora, zabio Čale

Dinamo i Košice nisu odigrali lijepu i kvalitetnu utakmicu, no to je razumljivo s obzirom na fazu pripremama u kojoj su momčadi. Iz prvog dijela vrijedi istaknuti lijepi pokušaj Balabana iz slobodnog udarca koji je završio u gredi, a Viazmenko je u 33. minuti vrlo loše reagirao iz dobre situacije.

Kada se činilo kako će se na odmor otići bez pogodaka, Guela je uposlio Etta na desnoj strani koji povratnom loptom nalazi Balabana, a ovaj lijepi udarcem matira Pulena. Dinamo je početkom nastavka obavio nekoliko zamjena i povećao svoje vodstvo u 58. minuti kada je potez utakmice napravio Čale.

Čale je u Messi stilu prošao nekoliko igrača Košica i zabio za 2:0. Dvadesetak minuta kasnije lijevi bočni Dinama napravio je nepotreban prekršaj i tako dao Slovacima priliku s bijele točke. Kolbass je bez problema savladao Kelavu i tako vratio utakmicu u rezultatsku neizvjesnost.

Peta momčad slovačkog prvenstva pritisnula je Modre do kraja utakmice, no nisu uspjeli izjednačiti. Dinamo je odigrao solidnu utakmicu, dojam je – koliko je trebalo. Trener Soldo ovako je opisao nastup svoje momčadi: “Bili smo bolji i zasluženo zabili dva lijepa gola. U posljednjim minutama ponestalo nam je koncentracije pa smo radili neke greške, no igrači su umorni i to je normalno.“

Prijateljska utakmica: Dinamo – Košice 2:1

Za Dinamo su igrali: Kelava, Etto (od 45. Mikić), Mikulić, Carlos (od 55. Drpić), Čale, Vukojević (od 55. Barbarić), Vrdoljak, Guela, Antolić (od 55. Badelj), Mandžukić, Balaban (od 46. Tadić)