Vodeni sportovi

Vasas - Jug CO: Potvrda u Dubrovniku

Ivana Jurica • subota, 09.02.2008.

Dubrovčani u Budimpešti nisu uspjeli doći do priželjkivanih bod(ova). Sa 11:8 bolji je bio domaći Vasas, pa je tako odgođena odluka o pobjedniku skupine C. Jugaši su sigurno među osam najboljih, pitanje je samo s koje će pozicije ući u završnicu...

Vasas Plaket - Jug CO 11:8 (3:2, 4:1, 2:2, 2:3)

Budimpešta, bazen ''Bela Komjadi'', Gledatelja 2 000

Vasas Plaket: Nagy, Henrich, Hona, Matyas 1, Kadonas, Takacs 1, Kovacs 1, Toth 3, Da. Varga 2, De. Varga 1, B. Steinmetz, A. Steinmetz 2, Jonas, trener: Foldi

Jug CO: Vićan (10 obrana, 1 gol), Hrošik, Bošković 1, Pecotić, Joković 1, Smodlaka 1, Marković, Bušlje, I. Sukno, Dobud 1, S. Sukno, Obradović 3, Car, trener: Nikolić

Igrač više: Vasas 5/6, Jug CO 4/11

Suci: Margeta (Slovenija) i Tulga (Turska)

Prije dva mjeseca jugaši su u svom Gružu pobijedili Vasas sa 8:7, no, u Budimpešti nisu mogli do bodova iako su prvi stigli do pogotka. Obradović je prvi načeo mrežu mađarskog vratara Nagya. Danijel Varga je poravnao rezultat, nakon čega se u strijelce upisao i Jugov vratar Vićan. Primijetivši da je domaći vratar napustio svoj gol, Vićan je opalio s gola na gol i pogodio za vodstvo od 2:1. Bilo je to drugo, ujedno i posljednje vodstvo Dubrovčana, jer do kraja četvrtine Mađari su preko Totha i Steinmetza došli do prednosti od 3:2.

Odluka o pobjedniku pala je u drugoj četvrtini koji su naši vaterpolisti odigrali jako loše. Mađari su serijom od četiri uzastopna gola (Denes Varga, Steinmetz, Takacs i Matyas) došli do visokih 7:2 čime je pobjeda praktički i bila osigurana. Do kraja četvrtine za Jugaše je uspio pogoditi tek Maro Joković.

Treća četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, što je naravno više odgovaralo domaćinima koji su imali sigurno vodstvo. Denes Varga svojim je drugim golom povisio na 8:3, ali Dobud koristi igrača više te smanjuje na 8:4. Do kraja četvrtine obje su momčadi postigle po jedan gol, Toth za Mađare, a Bošković za Dubrovčane.

S četiri gola minusa (9:5) Jugaši su ušli u posljednju četvrtinu. Na samom početku Kovacs je realizirao kontru pa Vasas ponovno ima plus pet (10:5). Dubrovčani rade seriju od 3:0. Dva pogotka Obradovića i jedan Smodlake ublažavanju poraz koji potvrđuje Toth svojim trećim golom.

Vasas je do treće pobjede u skupini predvodio trostruki strijelac Toth, dok su po dva gola dodali Danijel Varga i Steinmetz. U redovima Dubrovčana istaknuo se trostruki strijelac Obradović i vratar Vićan s deset obrana i jednim postignutim golom.

Jako loša realizacija igrača više te premalo raspoloženih igrača Dubrovčane su koštali poraza. No, naravno ništa nije izgubljeno. U posljednjem kolu Jug je domaćih posljednjeplasiranom Ethnikosu, dok će se u drugom susretu skupine sastati mađarski predstavnici Vasas i Honved.