76ersima pobjeda, Giriček "savršen"

Hrvoje Rafaelić • nedjelja, 10.02.2008.

Indiana se lako obračunala sa Memphisom, koji će nakon odlaska Gasola u Lakerse teško dolaziti do pobjede, kako na domaćem tako i na gostujućim terenima. Philadelphija je svladala Portland, a nakon dosta vremena na parketu je zaigrao i naš Giriček. Knicksi slavili protiv Bucksa...

Do svoje 21. pobjede sezone Philadelphia je došla zahvaljujući dobrom učinku svoje petorke, a posebno treba izdvojiti Andre Millera i Andre Iguodalu. Miller je ubacio 17 poena te je imao devet asistencija uz pet skokova od kojih su četiri bila obrambena. Iguodala je ubacio 15 poena uz sedam asistencija i četiri skoka. Centar Samuel Dalembert upisao je 16 poena i šest skokova, dok je Louis Williams utakmicu završio na 18 poena. 76ersi su vodili tijekom cijele utakmice, a najvišu prednost imali su na poluvremenu (+19). Savršeni učinak imao je naš Gordan Giriček. Šut 1/1, skok i asistencija učinak je našeg igrača koji je na terenu proveo mizerne tri minute.

Cuttino Mobley, Al Thorton i Corey Maggette jedina su tri igrača u dresu Clippersa koja su imala dvoznamenkasti učinak. Thorton je ubacio 18 poena uz 10 skokova, Maggette je imao učinak od 26 poena, dok je Mobley upisao 19 poena. Los Angeles Clippersi su trenutno na učinku 16-32.

Zahvaljujući 29 poena Danny Grangera, Indiana je svladala Portland Trail Blazerse 101:93. Travis Diener (15 poena), Jeff Foster (10 poena, 14 skokova) te Kareem Rush (10 poena, 11 skokova) sa svojim prvim double-doublem u karijeri predvodili su momčad Indiane. Prvo ime Blazersa bio je LaMarcus Aldridge sa 21 poenom i 11 skokova, ali u posljednjom minuti susreta morao je napustiti teren zbog osobnih grešaka. Martell Webster ubacio je 18 poena uz osam skokova, a niti solidan učinak Jarrett Jacka (15 poena, 10 asistencija) nije pomoglo Blazersima koji su izgubili tri od posljednja četiri susreta. Zbog smrtnog slučaja u obitelji ponovno nije nastupio Portlandov play Brandon Roy.

Indiana je na poluvremenu ostala bez Dunleavyja zbog ozljede desnog koljena. Odmah na početku treće četvrtine Indiana je napravila seriju 13-6, koja je i odredila pobjednika ovog susreta.

Hornetsi predvođeni Westom (33 poena, 10 skokova), Stojakovićem (26 poena) i Butlerom (10 poena, četiri skoka) nisu imali pretežak posao u susretu protiv Memphisa, koji je upisao 37. poraz sezone. Jannero Pargo ubacio je 13 poena ulazeći sa klupe. Rudy Gay sa 26 poena i šest skokova najbolji u redovima gostiju.

U dosta izjednačenoj utakmici, Knicksi su slavili protiv Bucksa zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini koju su dobili sa 25:17. Prvo ime gostiju pripada Jamal Crawfordu, koji je ubacio 30 poena uz pet asistencija i četiri skoka. Fred Jones ubacio je 18 poena, dok je svoju priliku s klupe iskoristio David Lee (17 poena, devet skokova). 21 poen Redda i Vilanueve nisu bila dovoljna za ništa više nego do novog poraza Bucksa.