Ginobili show usred Clevelanda

Branko Barić • četvrtak, 14.02.2008.

Bila je to večer bogata košarkom na NBA parketima. Čak 28 momčadi je u srijedu bilo u akciji, 14 zanimljivih utakmica, mnogo dobrih igrača, zapaženih rola, briljantnih poteza.. Ali na kraju dana pričat će se samo o jednom čovjeku. Bila je to večer čarobnog Argentinca...

Uzalud domaći teren, uzalud i ogromnih 39 poena LeBrona Jamesa, uzalud sve kad Manu Ginobili ima svoju večer. Tada nikom nema spasa, pa tako ni Cleveland Cavaliersima. Na mjestu na kojem su Spursi stigli do prošlogodišnjeg naslova, nevjerojatni Argentinac ubacio je 46 poena pogodivši čak osam trica iz 11 pokušaja.

"Jednostavno sam sretan što igra u mojoj ekipi. Nevjerojatan je kad ga tako krene, a najbolja stvar od svega je sam ga već vidio kako to čini i ranije", rekao je Tim Duncan koji je Ginobiliju pomogao s 23 poena i 13 skokova.

Cavsi su u posljednju dionicu ušli s plus četiri, no gosti u završnih 12 minuta pogađaju sedam od osam trica, odnosno ukupno14 od 18 pokušaja iz igre, pa tako na koncu dolaze do zalužene pobjede 112:105.

Nakon dva tjedna provedena na putu i čak devet uzastopnih gostujućih utakmica, što je klupski rekord otkad se NBA sezona igra na 82 utakmice, Lakersi se konačno vraćaju doma. Svojim navijačima u Los Angelesu kao poklon donose treći najbolji omjer na zapadu i sjajnog Paua Gasola. Kobe Bryant i društvo od Španjolčevog dolaska imaju omjer 5-1 i zaista izgledaju odlično. U snagu osvježenih Lakersa imali su se priliku osobno uvjeriti i Timberwolvesi koji su u srijedu u Minnesoti stradali sa 117:92. Bryant je ubacio 29 poena, Gasol 19 uz devet skokova, a Lamar Odom je skupio triple-double učinak s deset poena, 16 skokova i deset asistencija. Al Jefferson prevodio je domaće s 19 poena i devet skokova.

Boston Celtiscsi su se sa 111:103 lako bračunali s New York Knicksima. Susret je prelomljen u trećoj četvrtini kada su domaćini otišli na plus 27, što Knicksi uz niti uz ogroman trud kojeg su uložili nisu uspjeli sustići. Paul Pierce ponovno je briljirao s 24 ubačena poena, dok je Ray Allen dodao 21. Službeni spiker razveseilo je domaće navijače s objavom da će boje njihovog kluba na All-Star susretu braniti i Allen koji je kao zamjena uskočio umjesto ozljeđenog Carona Butlera. Loša vijest je da su se Kevinu Garnettu na listi ozlijeđenih pridružili i Brian Scalabrine i Glen Davis. Jamal Craford s 26 poena predvodio je momčad Isiaha Thomasa, koji je po uzoru na Acu Petrovića isključen krajem treće četvrtine zbog dvije tehničke pogreške.

Philadelphia je protiv Memphisa rezultatom 102:88 stigla i do pete uzastopne pobjede. Najraspoloženiji pojedinac bio je Andre Iguodala s 29 poena, osam skokova i osam asistencija, a pratili su ga Samuel Dalembert sa 16 poena i 12 skokova, te Andre Miller s 14 poena i 11 asistencija. Hakim Warrick i Rudy Gay ubacili su po 23 poena za Grizzliese kojima je ovo deveti uzastopni gostujući poraz.

Charlotte Bobcatsi prekinuli su niz od sedam poraza svladavši Atlanta Hawkse u produžetku. Gosti su u drugom poluvremenu imali i 14 pogodaka razlike, no Bobcasi odvode susret u produžetak gdje Jeff McInnis horokom postavlja konačnih 100:98. Emeka Okafor skupio je 20 poena i čak 22 skoka, a dva poena više postigao je

Raymond Felton. Joe Johnson postigao je 23 poena za Hawkse, koji će All-Star vikend dočekati s četiri poraza u nizu.

Dramatično je bilo i u Houstonu gdje su domaćini u posljednju četvrtinu ušli s 18 pogodaka razlike i to umalo prokockali. Ron Artest vodio je Sacramento do velikog preokreta i 24 sekunde do kraja pogodio težak šut za vodstvo 87:86. U posljednjem napadu Tracy McGrady probio je prvu liniju i dodao za Stevea Novaka koji pogađa tricu za konačnih 89:87. Rocketse, koji za poraz ne znaju već osam utakmica, predvodio je Yao Ming s 25 poena i 14 skokova, dok je Rafer Alston dodao 23 poena. Artest je bio najunčikovitiji na drugoj strani s 30 poena uz 65 posto šuta.