Budućnost bolja od Širokog

Branko Barić • subota, 16.02.2008.

Susret 21. kola NLB lige između Budućnosti i Širokog odigran je već u petak, a domaćini nisu dopustili veliko iznenađenje. Prvak BiH se odlično držao, odličnom igrom izborio neizvjesnu završnicu, ali dalje od toga nije išlo...

Podgoričani su odlično otvorili susret i prve tri četvrtine ništa nije dalo naslutiti da bi njihova 12. pobjeda mogla doći u pitanje. Jedino vodstvo Širokog u cijelom susretu zbilo se u prvoj minuti nakon što je Šarif Fajardo ubacio oba slobodna bacanja za 2:0. No već nakon prve dionice bilo je 23:10 za Crnogorce, a na poluvrijema se odlazi s velikih 39:23.

Domaćini tu prednost održavaju do sredine treće četvrtine kada je na semaforu 50:35, ali onda kreće sjajna igra gostiju koji serijom 14:4 smanjuju na 54:49. I u posljednjih deset minuta Širokobriježani ulaze bolje, a tri minute prije kraja Siniša Štemberger tricom preko ruke izjednačuje na 60:60. To kao da je probudilo domaćine, pa Nemanja Gordić odmah uzvraća svojom trojkom, a Vladimir Dašić i Vladislav Dragojlović pogađaju s crte slobodnih bacanja za konačnih 70:64.

Dragojlović je predvodio Budućnost s 15 pogodaka, a dobru partiju pružio je i Dašić s 11 poena, šest skokova i četiri asistencije. Štemberger je s deset poena jedini dvoznamenkast na drugoj strani, dok su Fajardo i Šime Špralja dodali po devet.

NLB, 21. kolo: Budućnost – Široki Prima pivo 70:64