Cibona - Split CO: Kaštropil nadskočio Splićane

Kristian Hohnjec • subota, 16.02.2008.

Cibona je u 21. kolu NLB lige stigla do 12. pobjede svladavši goste iz Splita 88:75. Ključnu ulogu pred pretežno praznim tribinama odigrali su igrači s klupe - Damir Mulaomerović i Franko Kaštropil. Prvi strijelac Splićana, Marlon Garnett promašio je gotovo sve...

Premda susreti dvaju bivših prvaka Europe već odavno ne izazivaju velik interes, sablasno prazne tribine Draženovog doma svaki nas put iznova iznenade. Cibona je bila bez Hoskina, dok je Subotićeva iznimno tanka klupa osvježena oporavkom Hrvoja Perića.

Splićani su odlično otvorili susret. Uspostavili su pritisak na ofenzivnom skoku i lakoćom prodirali u reket. Nakon dva polaganja Stipanovića bilo je 2:11. Međutim, svoju momčad iz dobrog ritma serijom forsiranih poteza izbacio je Marlon Garnett omogućivši Princu da s dvije trice brzo prebriše loš start Cibosa (16:15).

Slika 1 od 2.

Početak druge četvrtine obilježili su vrlo dobri Mulaomerović i Kaštropil, koji su kreirali seriju 10:0 za vodstvo domaćina 30:22. Igralo se na refule, a i Split je imao svojeg aduta s klupe. Prodorni Perić donio je potreban impuls i uz malu pomoć Bilobrka vratio Splićane u pozitivu (39:42). Nakon niza gostiju 11:0 poluvrijeme je zaključeno sa osam neodgovorenih poena Cibone (47:42). Rutiner Mulaomerović nastavio je kažnjavati meku obranu Dalmatinaca odigravši najbolju četvrtinu sezone - 12 koševa.

Drugo poluvrijeme je donijelo nastavak priče iz prvog. Ne baš sjajna košarka uz dosta tranzcije i pogrešaka. Vedran Vukušić s pet poena odveo je Cibose na +10 (52:42), da bi se Splićani konsolidirali ponajprije zahvaljujući Akinsu (57:56). U posljednjih deset minuta krenulo se s prednošću domaćina 62:57 nakon što je Kaštropil promašio i peto slobodno bacanje u nizu.

Upravo je bivši centar Splićana odigrao najvažnu ulogu u minutama koje su slomile goste. Kaštropil je dvaput položio, a tricama su se nadovezali Mulaomerović i Princ za 72:57 sedam minuta prije kraja. Povratka za Split više nije bilo, a motivirani Kaštropil (13 koševa i 10 skokova u 18 minuta) nastavio je zarađivati pljesak malobrojnih. Loša večer Marlona Garnetta (osam poena, 3/14 šut) u potpunosti je anulirana novo dobro izdanje Tonya Akinsa (24 poena, pet asista).

NLB liga, 21. kolo: Cibona - Split 88:75