Jolly JBS Šibenik - Medveščak: Zagrepčanke bez izgleda

Ivana Jurica • nedjelja, 17.02.2008.

Nakon još jednog poraza protiv Budućnosti košarkašice Jollyja vratile su se starim navikama, pobjedama. Na domaćem terenu s rezultatom 83:56 nadvisile su košarkašice Medveščaka. Najefikasnije u domaćim redovima bile su Anđa Jelavić i Luca Ivanković...

Gošće su bolje otvorile utakmicu. Koševima Mirne Mazić i Dee Klein-Šumanovac stigle su do prednosti od 7:3. Nešto kasnije i do 11:6 što je domaćeg trenera Bralića prisililo da pozove prvi time-out. Njegove su košarkašice nakon toga ubacile u veću brzinu, Jurić je postigla osam uzastopnih koševa (od čega dvije trice), sa dvije trice priključila se i Jelavić i vrlo brzo Jolly je došao do rezultatske prednosti. Na kraju prve četvrtine imale su šibenske košarkašice 11 koševa prednosti (26:15).

U drugoj četvrtini prednost domaćih košarkašica još je porasla. Nakon trice Eveline Guneve u 15. minuti Jollyete su prvi put stigle do +20 (39:19). Čačić i Semren postižu četiri koša u seriji, malo smanjuju zaostatak, no, Lokas i Dickson vraćaju osjetniju prednost Jollyu. Prvo poluvrijeme jednim realiziranim slobodnim bacanjem zaključila je Irena Čunčić (43:28).

U nastavku se nije puno toga promijenilo. Šibenčanke su sigurno održavale prednost na više od deset poena. Seriju 6-0 imale su domaće košarkašice sredinom treće četvrtine nakon čega su došle i do +17 (51:34). Klein-Šumanovac je nakon toga postigla prvu gostujuću tricu, a u 29. minuti tricu je pogodila i Petra Perić. Uoči posljednjih deset minuta na semaforu je svjetlilo 59:44.

Rutinski su Šibenčanke igrale i u posljednjoj dionici igre. Igrale su onoliko koliko im je bilo potrebno da mirno i sigurno održe stečenu prednost. Razigrala se Luca Ivanković koja je u tom periodu igre postigla 11 koševa. Domaći trener Bralić na kraju je priliku pružio i mladima, Mišuri i Maleš.

Zanimljivost se dogodila četiri sekunde prije kraja utakmice. Tada je gostujući trener Viktor Kovač, pri rezultatu 83:56 (što je bio i konačan rezultat utakmice), pozvao time-out. To samo po sebi ne bi bilo toliko zanimljivo da odmah po isteku zatraženog time-outa nije zatražio još jedan. Očito je svojim igračicama imao objasniti nešto vrlo važno.

Do nove pobjede Šibenčanke su vodile Anđa Jelavić s 19 koševa (šest asistencija, šest skokova) i Luca Ivanković s 17 koševa. Standardno dobre bile su Jurić s 14 koševa (i devet asistencija) i Dickson s 11 koševa. U redovima Medveščaka najefikasnije su bile Mazić s 15 koševa i 11 skokova, te Klein-Šumanovac s 13 koševa.