Konci u Davidovim rukama

Tea Lokas • četvrtak, 21.02.2008.

Nakon šokantnog drugog dana turnira u Buenos Airesu, treći dan prošao je bez većih iznenađenja. No, prvi nositelj i glavni favorit za naslov u rodnoj mu Argentini, David Nalbandian, nije se baš ugodno proveo dva sata i 32 minute na terenu protiv Talijana Fogninija...

Fognini je velikim pritiskom (posebno svojim prvim servisom) uspio parirati Argentincu i dovesti ga do trinaeste igre, u kojoj ipak slavi 11. igrač svijeta. Sve što je htio u prvom setu, Fognini je napravio u drugom. Rezultatom 6:4 nadoknadio je zaostatak, no Nalbandian svu svoju moć oslobađa u odlučujućem setu te oduzevši Talijanu dva servisa odlazi u četvrtfinale svog turnira.

Osim prvog nositelja, slavio je i peti - Nicolas Almagro. Deveta uzastopna pobjeda na zemlji donijela mu je još jedno četvrtfinale, no ovaj put neće biti nimalo lako. Naime, Španjolca već u sljedećem susretu očekuje četvrtopostavljeni Argentinac Juan Ignacio Chela, koji je danas pobijedio Brazilca Belluccija u dva seta.

Slika 1 od 1.

Ono što Nalbandianu i Almagru nije pošlo za rukom (slaviti u dva seta), napravio je Chela u nešto više od jednog sata igre protiv kvalifikanta iz Brazila. Čak 83 posto osvojenih poena prvim servisom i stopostotan učinak na break prilikama bili su i više nego dovoljni jednom od domaćih favorita da iz turnira izbaci 21-godišnjeg brazilskog kvalifikanta.

Sedmi nositelj također je upisao svoje ime među osmoricu najboljih. Portito Starace bio je najuvjerljiviji trećeg dana svladavši u dva seta, rezultatom 6:3, 6:3, 103. igrača svijeta - Argentinca Brzezickog.

ATP Buenos Aires, drugo kolo: Nalbandian (ARG, 1) - Fognini (ITA) 7:6(5), 4:6, 6:3, Chela (ARG, 4) - Bellucci (BRA, Q) 6:4, 6:4, Almagro (ESP, 5) - Hernandez (ESP) 6:2, 2:6, 6:3, Starace (ITA, 7) - Brzezicki (ARG) 6:3, 6:3.