Zimski sportovi

Vonn potvrdila spustaški Globus

Goran Tomičić • petak, 22.02.2008.

Lindsey Vonn je drugim mjestom na spustu u kanadskom Whistleru potvrdila osvajanje Malog kristalnog globusa u ovoj disciplini, a uspjela je i značajno povisiti prednost u ukupnom poretku budući da je Hosp osvojila tek 15. mjesto. Pobijedila je Styger, a na postolju je bila i Mancuso...

Ova utrka mogla bi biti jedna od ključnih u raspletu Svjetskog kupa. Lindsey Vonn potvrdila je svoj prvi Mali kristalni globus u karijeri, ali i izborila velikih 65 bodova prednosti ispred Hosp u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Na Olimpijskoj stazi u kanadskom Whistleru odvezla je iznimno dobro i tehnički dotjerano. Nakon prvog dijela staze bila je 13 stotinki lošija od Styger, ali precizna i agresivna vožnja u drugom dijelu bila je dovoljna za pet stotinki prednosti, koju je u sredini uspjela povisiti na čak 34, ali u nešto opreznije odvezenom donjem dijelu izgubila je pobjedu, a zaostala je samo stotinku za Styger.

Nadia Styger ključnu prednost stekla je upravo u donjem dijelu, gdje je izgubila tek dvije stotinke, što je bilo dovoljno za prvu spustašku pobjedu u karijeri. Mancuso je vozila tehnički savršeno, budući da se u svakom trenutku znala prilagoditi uvjetima na stazi, ali više od trećeg mjesta nije mogla.

Nakon dugo vremena među najboljih deset su Nadia Fanchini i Carolina Ruiz Castillo. Austrijske uzdanice opet su razočarale, Schild je na 11. mjestu, a Hosp čak četiri pozicije ispod. Iznenađenja su bodovi za Amerikanku Chelsea Marshall (25.) i Francuskinju Marion Rolland, koja je osvojila 27. mjesto.