Geoplin Slovan – Zadar: Bodovi ostali domaćinima

Sanja Čalić • subota, 23.02.2008.

Iako su protiv momčadi Geoplin Slovana bili veliki favoriti, Zadrani, u čijim je redovima raspoložen bio tek Stallworth, na gostovanju kod posljednjeplasirane momčadi regionalne lige ipak nisu uspjeli ostvariti pobjedu (78:73), te su tako nizu od tri poraza, uoči dvoboja s Azovmašom, pridodali još jedan…

Momčad Geoplin Slovana pokazala je i u susretu protiv Zadra da se na svojem parketu može jako dobro nositi s favoritima i pomrsiti im dobrom igrom račune. Iako Zadranima gubitak bodova ne predstavlja značajan problem, budući da čvrsto drže drugu poziciju na ljestvici regionalne lige, njihov je trener Aco Petrović ovom pobjedom ponajprije želio stvoriti još pozitivniju atmosferu unutar momčadi uoči vrlo značajnog uzvratnog susreta drugog kola Uleb kupa protiv Azovmaša.

Slika 1 od 2.

Slovenska je momčad u uvodnim minutama susreta bila u vodstvu, čemu su mnogo pridonijeli De Marco Johnson i Simon Petrov, dvojica igrača koja su osnažila redove Slovana u odnosu na njihov prvi sraz sa Zadranima, no Zadar je do kraja prve dionice uspio posložiti svoje redove te je u drugu četvrtinu ušao s četiri poena prednosti (17:21).

Slika 2 od 3.

Iako su domaći igrači u nastavku uspjeli anulirati Zadrovu prednost, te osvojiti drugu četvrtinu (42:37), Zadrani su u drugo poluvrijeme ušli mnogo bolje, te su serijom od 7:0 ponovno prešli u vodstvo. Ono ipak nije dugo potrajalo, jer se tada razigrao Clemons čijim je trima vezanim tricama Slovan počeo polako graditi svoj put do pobjede.

No jedini raspoloženi igrač Zadra, Stallworth, držao je svoju momčad u završnoj dionici još uvijek u igri za bodove, a odluka o pobjedniku pala je u vrlo neizvjesnoj završnici koju je nakon rezultata 73:73 Slovan ipak bolje odigrao te zasluženo pobijedio (78:73).

Slika 3 od 4.

Slovan su do pobjede vodili Johnson s 18 poena, šest skokova i dvije asistencije te Clemons (14 poena, dva skoka, tri asistencije), dok su u zadarskim redovima najučinkovitiji bili Stallworth (25 poena, pet skokova, dvije asistencije) i Brewer (12 poena, četiri skoka, jedna asistencija), koji su i jedini ostvarili dvoznamenkasti učinak.

NLB liga, 22. kolo: Geoplin Slovan - Zadar 78:73.