Ostali sportovi

Grobničan pobijedio u Dugoj Resi

Goran Tomičić • četvrtak, 28.02.2008.

U zaostaloj utakmici 1. kola Lige za ostanak Grobničan je odnio bodove iz Duge Rese. U prva dva seta bila je to zanimljiva borba, dok su u posljednjoj dionici gošće iskoristile pad u igri Mladosti...

Slika 1 od 2.

Prvi set Mladost je otvorila serijom 3:0, no igračice Grobničana odmah su preokrenule i do sredine seta održavala dva poena prednosti. Kod vodstva 17:15 napravile su seriju 4:0 i odvojile se na šest poena prednosti, što se pokazalo nedostižnim za Mladost. Domaćima su nadu davali dobri servisi Pavletić i razigrana Mrzljak u napadu.

Drugi set potpuno se razlikovao od prvog. Grobničan je na početku izborio prednost 4:2, no Mladostašice su uspjele napraviti seriju 5:0 i izboriti tri poena prednosti. Na krilima preciznih servisa Sanje Pavletić i Marine Rubeše Mladost je održavala prednost, koja je u jednom trenutku bila 15:10. Tada se opet dogodio preokret. Gošće su se razigrale u napadu i osvojile čak devet uzastopnih poena, što su sigurnom igrom sačuvale. U posljednjem setu pao je ritam u igri Mladosti i igračice Grobničana su od prvog poena održavale prednost. Domaće su se ponekad uspjevale približiti, no nisu više mogle ugroziti pobjedu Grobničana.