Iskustvo protiv mladosti u finalu Acapulca

Maja Čeko • subota, 01.03.2008.

Organizatori WTA turnira u Acapulcu mogu zadovoljno trljati ruke nakon što su u finale prošle prve dvije nositeljice. Flavia Pennetta i Alize Cornet bez većih problema svladale su svoje protivnice u polufinalnim mečevima...

Flavia Pennetta pokazala je još jednom kako joj igra u Acapulcu savršeno odgovara. Ovo je njen šesti nastup u Acapulcu i njeno peto uzastopno finale. Posljednja prepreka Pennetti za stvaranje povijesnog rezultata turnira u Acapulcu bila je Estonjanka Kaia Kanepi. 68. igračica svijeta nije se uspjela osvetit Pennetti za poraz u Vina del Maru od prije dva tjedna te nije pružila veći otpor prvoj nositeljici. Iako se u drugom setu osjetio Pennettin umor, ona je bila dovoljno pribrana da privede meč kraju u dva seta sa 6:4 i 6:2.

Mlada Francuskinja, Alize Cornet, pobjedom protiv američke veteranke Jill Craybas, uspjela je ući u svoje prvo WTA finale u karijeri. U meču koji je trajao 1 sat i 11 minuta, Cornet se nije niti jednom pokolebala već je suvereno prošla kraj iskusnije kolegice sa rezultatom 6:2, 6:2.

Pennetta je izjavila kako jako dobro zna karakteristike svoje mlade protivnice čija je igra napredovala od prošle godine kada ju je Pennetta porazila u četvrtfinalu Acapulca. Cornet će tako imati priliku osvetiti se Talijanki i osvojiti svoj prvi WTA turnir u karijeri.

U polufinalu parova prve nositeljice Pennettu i Camerin iznenadile su nakon tri naporna seta Benesova i Četkovska U finalu će im se pridružiti španjolski dvojac Llagostera/Martinez.

WTA Acapulco, polufinale: Penneta (Italija, 1.) – Kanepi (Estonija, 7.) 6:4, 6:2; Cornet (Francuska, 2.) – Craybas (SAD) 6:2, 6:2

WTA Acapulco, parovi, polufinale: Benesova/Cetkovska (Češka, Češka) – Camerin/Pennetta (Italija, Italija, 1.) 3:6, 6:3, 10:6; Llagostera/Martinez (Španjolska, Španjolska) – Cravero/Jozamin (Argentina, Argentina) 6:1, 6:1