Joventutu derbi, Pamesa upozorava

Kristian Hohnjec • subota, 01.03.2008.

Poletni Joventut pozitivno je riješio teško gostovanje u Bilbau, naš reprezentativac Marko Banić bio je među najboljim pojedincima domaćina. Zadrov predstojeći suparnik u Uleb Cupu, Pamesa uvjerljivo je porazila Perasovićev Estudiantes. Učinak Stanka Baraća bio je skroman...

Ozljedama pokošena Pamesa polako se oporavlja i vraća u formu. U Valenciji su nadigrali Estudiantes 73:53. Dejan Milojević (13 koševa, osam skokova, pet dodavanja) i Ruben Garces (12 koševa, osam skokova) bili su najzapaženiji pojedinci, dok je Stanko Barać (dva poena, 1/3 šut, dva skoka) dobio tek šest minuta. Perasovićeva momčad i dalje se nalazi u zoni ispadanja.

Joventut je u trećoj četvrtini otišao na +14 i povratka za Bilbao više nije bilo, završilo je 75:84. Ricky Rubio (18 poena, devet asista, pet skokova) ovoga je puta zasjenio Rudya Fernandeza (14 koševa). Najbolji Bask prema običaju bio je Marcelo Huertas (17 koševa, sedam dodavanja), a solidno ga je pratio Marko Banić (29 minuta, 13 poena, 6/9 šut, šest skokova, asistencija). Drago Pašalić (14 minuta, dva poena, 1/4 šut, tri skoka) nije najbolje iskoristio neigranje Martina Rančika.

Fenjeraš Leon upisao je domaći poraz u derbiju začelja s Cajasolom 76:85. Bruno Šundov za poražene odigrao je slabih deset minuta - bez poena, 0/4 šut, skok, dvije izgubljene lopte.

ACB, 23. kolo: Pamesa - Estudiantes 73:53; Bilbao - Joventut 75:84; Leon - Cajasol 76:85.