Vodeni sportovi

Mornar BS - Jug CO: Povratak u stilu

Tea Lokas • nedjelja, 02.03.2008.

U nastavku vaterpolske Superlige, četvrto kolo donijelo je dvoboj splitskog Mornara i dubrovačkog Juga. No, unatoč očekivanjima i nadanjima Splićana, Jug je samo potvrdio svoju dominaciju i vratio se na pobjedničke staze nakon duže reprezentativne stanke u prvenstvu...

Mornar BS - Jug CO 7:12 (4:4, 0:3, 1:3, 2:2)

Split, Bazen u Poljudu

Mornar BS: Brzica, Burić 1, Kragić - Marinić, Čorušić 1, Mataić, Bobanović, Jurišić 1, Vojković, Bošković, Jerković, Marelja 2, Kovačić – Pavlina 1, Ban 1, Bebić. Trener: Kreković.

Jug CO: Vićan, Šutalo, Bošković 1, Pecotić, Joković 1, Smodlaka 1, Marković 4, Bušlje, I. Sukno, Dobud 2, Drobac, Obradović 2, Car, S. Sukno 1. Trener: Nikolić.

Suci: Vlašić (Zagreb) i Blažić (Rijeka)

Ništa nije omelo Gospare da nastave svoj pobjedonosni niz pa tako ni okršaj s Mornarima u Poljudu. Iako u gornjem domu prvenstvene ljestvice, Splićani su s pet razlike poraženi na domaćem terenu.

Dubrovčani su u susret ušli rezerviranije pa je nakon prve četvrtine semafor pokazivao izjednačen rezultat, 4:4. No, vrijedilo je nad gostima ostvariti prednost pred poluvrijeme pa su ubacivši u drugu brzinu ubacili tri pogotka više do odmora. Jugaška dominacija i nakon prve dvije četvrtine ubrzano je rasla; naime, tri pogotka u mreži Splićana i samo jedan u Vićanovim vratima odraz su igre u trećoj četvrtini.

Na kraju se stalo na loptu i odigralo nešto mirnije, no već je Jug bio predaleko da bi ih Splićani mogli ozbiljnije ugroziti. Najuspješniji igrač na utakmici bio je Jugov Marković koji je četirio puta bio strijelac. Po dva pogotka ubacili su: kod Juga Dobud i Obradović, a kod domaćina je s dva pogotka usamljen Marelja.

Nakon četvrtog kola Superlige Jug je sa savršenim učinkom na čelu tablice, a na pitanje hoće li Dubrovčani ostati čisti do play-offa odgovorit će vjerojatno već sljedeće kolo i gostovanje na bazenima Mladosti.