Zimski sportovi

Miller korak bliže

Goran Tomičić • nedjelja, 02.03.2008.

Austrijanac Georg Streitberger pobjednik je superveleslaloma u Kvitfjellu. Bode Miller je drugim mjestom dodatno povisio prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa, a još jedno postolje upisao je Didier Cuche. Ivica Kostelić i Natko Zrnčić-Dim nisu osvojili bodove...

Novi dobar rezultat u Kvitfjellu dodatno je Millera približio osvajanju Velikog kristalnog globusa, budući da šest utrka prije kraja sezone ima 185 bodova prednosti ispred Cuchea, a Raich zaostaje nedostižnih 287 bodova. U gornjem dijelu Miller je bio tek četiri stotinke sporiji od Streitbergera, a u sredini je izgubio dodatnih devet. No, pretposljednji sektor odvezao je nevjerojatno dobro i izborio 13 stotinki prednosti, ali to ipak nije uspio sačuvati.

Izvrsni Didier Cuche još jednom se nalazi na postolju, a novim uspjehom potvrdio je osvajanje Malog kristalnog globusa. U igri su ostali Gruber, koji zaostaje 91 bod i Reichelt s pet bodova većim zaostatkom. Švicarac je nakon prolaska kroz gornji dio bio 43 stotinke lošiji od Streitbergera, a u sredini je nadoknadio tek pet stotinki. U donjem dijelu pokušao je napasti, ali više od trećeg mjesta nije mogao.

Austrijanci slave još jednu pobjedu u Svjetskom kupu, ali taj uspjeh ipak nisu očekivali od Streitbergera. Novi austrijski adut agresivno je odvezao gornji dio i izborio ključnu prednost, koju je rutinski sačucao, iako je u sredini izgubio čak 29 stotinki.

Od Ivice Kostelića očekivao se bolji rezultat, ali ne treba biti previše nezadovoljan svojim nastupom. U gornjem dijelu izgubio je 72 stotinke, što na zahtjevnoj stazi nije mogao nadoknaditi i završio je na 31. mjestu, a bio je samo stotinku sporiji od posljednjih osvajača bodova. Natko Zrnčić-Dim nije dobro odvezao i prve superveleslalomske bodove će osvojiti drugom prilikom. Nakon gornjeg dijela zaostao je sekundu i 62 stotinke, a mirnom vožnjom u nastavku to nije mogao nadoknaditi.