Jolly JBS Šibenik - Gospić CO: Jurčević donijela preokret

Ivana Jurica • nedjelja, 02.03.2008.

U derbiju hrvatskih predstavnica u WABA ligi do pobjede je stigao domaći Jolly rezultatom 54:52 iako je ekipa Gospića vodila gotovo cijelu utakmicu. Junakinja šibenske pobjede je Ivana Jurčević koja je samo u posljednjoj četvrtini postigla 13 koševa, odnosno sve koševe svoje ekipe …

Slika 1 od 2.

Šibenčanke su u utakmicu ušle bez dvije vrlo važne igračice: bolesne Anđe Jelavić i Amerikanke Jessice Dickson koja je zbog nediscipline, odlukom trenera Stipe Bralića, utakmicu promatrala s tribina. Bio je to hendikep za šibensku ekipu, jer to je automatski značilo manju mogućnost rotacije.

Jurčević je košem otvorila utakmicu. No, brzo je Mandir uzvratila tricom za prvo vodstvo gošći. Tricu je nakon toga pogodila i Guneva, nakon nje i Terglav-Tratsiak za dva i Jolly je vodio 7:3. Gospićanke su smanjivale prednost domaćih košarkašica da bi drugom tricom Sandre Mandir drugi put došle do vodstva (13:16). Na prvi predah otišle su igračice Vlade Brkljačića s sedam koševa prednosti (14:21), jer je Brazilka Adriana postigla pet koševa u posljednjoj minuti.

Košem Marianne Raguž u 11. minuti Gospić prvi put dolazi do okruglih deset koševa prednosti (14:24). S dvije uzastopne trice Luce Ivanković domaće se košarkašice vraćaju na minus jedan (23:24), ali Mandir i Mazić ponovno vraćaju na plus šest. Do kraja četvrtine tek su Jurić te Ivanković s linije slobodnih bacanja bile precizne, pa se na predah otišlo rezultatom 26:29.

Slika 2 od 3.

I u trećoj četvrtini gostujuće su košarkašice sigurno održavale prednost sve do 25. minute. Prvo je Jurčević tricom smanjila na minus tri (32:35), Gospićanke rade namjeran prekršaj što kažnjava opet Jurčević i Jolly nakon dugo vremena ponovno vodi (36:35). Ne za dugo, gošće rade seriju 7-0 i opet odlaze na šest koševa prednosti (36:42), koliko su imale i uoči posljednjih deset minuta (41:47).

U finišu stvar u svoje ruke uzima Ivana Jurčević koja je glavni protagonist šibenskog preokreta. Dvije njene trice u 34. minuti Šibenčanke ponovno dovodi do minimalne prednosti (51:50). Novi namjeran faul suci sude Mandir, što Jurčević s linije slobodnih bacanja sigurno kažnjava. Dvije su minute ostale do kraja, a centar Gospićanki Enghusen sigurna je s crte slobodnih bacanja za izjednačenje 52:52. U idućem napadu prekršajem je zaustavljena Jurčević koja vrlo sigurno realizira svoja dva slobodna bacanja za 54:52, pokazat će se kasnije i konačni rezultat utakmice. Pokušale su Gospićanke tricama doći do pobjede, no, Adriana, Mandir i Tabak u posljednjim sekundama ne uspijevaju pogoditi pa bodovi ostaju na Baldekinu.

Slika 3 od 4.

Bio je to četvrti susret Šibenčanki i Gospićanki ove sezone, a i ovoga je puta završio pobjedom jollieta kao i u svim ovosezonskim susretima. Najbolja u redovima pobjednica bila je Jurčević s 22 koša, a svakako valja spomenuti i Bugarku Gunevu koja je uz 11 koševa dodala i nevjerojatnih 17 skokova. Kod Gospićanki najbolje su bile Mandir s 15 i Adriana sa 11 koševa.

Šibenčanke su u ovom susretu čak 36 puta pucale tricu, pogodile su samo šest puta. Gospićanke, pak samo tri od 17. Veliku prevlast imale su domaće košarkašice u skoku, 44 skoka nasuprot 26 skokova Gospićanki.

Novi ogled jollieta i Gospićanki na rasporedu je već 15. ožujka u 4. kolu A-1 Lige za prvaka u hrvatskom prvenstvu, također na Baldekinu.