Primili tri pa zabili osam

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.03.2008.

Redovitu tjednu provjeru nogometaši Zagreba jučer su u Veslačkoj imali protiv trećeligaša Radnika. Momčad iz Velike Gorice umalo je iznenadila no na kraju ju je dočekao visoki poraz...

Miroslav Blažević jučer je protiv Radnika na teren izveo igrače koji u prvenstvu imaju manju minutažu ili se tek trebaju nametnuti za prvi sastav. U prvih pola sata trećeligaš je sa tri postignuta pogotka bio blizu da osramoti "bijele" nade no zrelom igrom na kraju prvog i tokom drugog poluvremena Pjesnici su došli do uvjerljive pobjede.

Nakon ozljede i duge pauze u momčad iz Kranjčevićeve ulice vratio se Haris Mehmedagić i pogotkom u 33. minuti susreta najavio golijadu "bijelih". Do kraja poluvremena u strijelce su se upisali još i Marko Grgić i Josip Jurendić.

Njih su dvojica sa pogocima nastavili i u drugome poluvremenu. Grgić je u 52. minuti zabio za 4:3, a Jurendić se u listu strijelaca upisao još dvaput, prvo u 60., a zatim i u 83. minuti nakon loše reakcije gostujućeg vratara. Jako slabom Radniku u nastavku susreta zabili su još i Kalmar i vezni Marin Oršulić.

U redovima Pjesnika na jučerašnjoj su se utakmici pogocima istaknuli Grgić i Jurendić, a igrom posebno Miroslav Pejić.

Strijelci: 0:1 A. Mazarekić (6`), 0:2 B. Mazarekić (21`), 0:3 B. Mazarekić (25`), 1:3 Mehmedagić (33`), 2:3 Grgić (35`), 3:3 Jurendić (40`), 4:3 Grgić (52`), 5:3 Jurendić (60`), 6:3 Kalmar (82`), 7:3 Jurendić (83`), 8:3 Oršulić (89`)

Zagreb: Škorić, Mikulić, Mehmedagić, Pavlović, Oršulić, Abdulrahimi, Jugović, Sesar, Pejić, Jurendić, Grgić (Bašić, Petković, Ščrbec, Kalmar)

Radnik: Kranjčec, Mihalj, Grlić, Čunčić, Prelec, Fišer, Gonzales, Rak, A. Mazarekić, B. Mazarekić, Pejić (Žilić, Vidak, Križanić, Vraić, Blažević, Lukač, Novak, Debijađi)

Prijateljska utakmica: Zagreb - Radnik 8:3.