Hrvati u glavnim ulogama

Kristian Hohnjec • subota, 08.03.2008.

Marko Tomas i Bruno Šundov igrali su glavne role u dvoboju u kojem su pobjedu iznenađujuće odnijeli gosti iz Leona. Raspoloženi su bili i Zoran Planinić i Marko Banić, dok su slabašno odigrali Mario Stojić i Stanko Barać...

Marko Tomas dugo je vukao Fuenlabadu, međutim s njegovim padom u završnici stigao je i neočekivani poraz domaćina u srazu s fenerašnjem iz Leona - 92:98. Naš reprezentativac za 32 minuta postigao je 24 poena (3/5 za dva, 4/7 za tri, 6/6 slobodna), tri skoka i dvije asistencije. U pobjedničkim redovima Bruno Šundov također je bio vrlo zapažen odigravši najbolju utakmicu od povratka u Španjolsku - 16minuta!, 18 koševa (5/8 za dva, 2/2 za tri), šest skokova i blokada.

Nakon izvrsnog izdanja u Euroligi, Zoran Planinić odigrao je dobro i protiv Murcije. Naš reprezentativac za 32 minuta ubacio je 13 koševa (6/7 šut) uz šest skokova i tri asista, dovoljno za pobjedu Tau Ceraimce 94:83.

Girona je uz sjajan učinak Marca Gasola (18 koševa, 13 skokova, tri asista, tri blokade) pobijedila Bilbao 71:62. Najbolji u redovima gostiju bio je naš Marko Banić (13 koševa, 10 skokova, dva asista) s dvostruko-dvoznamenkastim učinkom, a Drago Pašalić za 14 minuta upisao je četiri poena i četiri skoka.

Do važnog slavlja u borbi za ostanak došao je Perasovićev Estudiantes. Košem sa sirenom Hernana Jasena (15 poena, 12 skokova) pobijedili su u Valladolidu 76:64. Zadrov predstojeći suparnik, Pamesa u sve je boljoj formi. Momčad iz Valencije uz slab učinak Stanka Baraća (12 minuta, dva poena, skok, blokada, četiri izgubljene lopte) pobijedila je Menorcu 80:64, za koju je još lošije odigrao Mario Stojić (25 minuta, tri poena, 1/7 šut, dva skoka, četiri izgubljene lopte).

ACB, 24. kolo: Tau Ceramica - Murcia 94:83; Valladolid - Estudiantes 74:76; Fuenlabrada - Leon 92:98; Menorca - Pamesa 64:80; Joventut - Cajasol 102:82; Girona - Bilbao 71:62.