Tri produžetka u Chalonu

Branimir Korać • nedjelja, 09.03.2008.

21. kolo francuskog prvenstva obilježio je sjajan susret u Chalonu gdje je Strasbourg pao tek nakon tri produžetka. Veliku formu potvrdio je Cholet pobjedom i protiv Le Mansa...

Vichy je u 21. kolu francuskog prvenstva upisao neočekivan poraz na svom parketu od Pau Ortheza u susretu kakav baš njima prvenstveno odgovara – igra na malo koševa uz čvrste obrane. Na kraju je momčad iz Paua bila spretnija i odnijela pobjedu 61:59, a domaćin može za neuspjeh kriviti katastrofalnu igru u prvom poluvremenu u kojem su ubacili tek 18 poena. Antonio Graves sa 17 poena (5/12) i Antywane Robinson s 12 poena (5/7) i sedam skokova predvodili su Pau dok su najistaknutiji kod domaćina bili Jimmal Ball s 18 poena (8/21)Curtis Sumpter s 13 poena (4/10) i osam skokova.

Peti poraz u posljednjih šest susreta upisao je Orleans, no može biti zadovoljan pruženim otporom na gostovanju kod Asvela. Lyon je tek u posljednjoj četvrtini slomio otpor upornih gostiju te upisao pobjedu 95:89. 24 poena (5/7) upisao je Laurent Foirest dok je 23 poena uz deset skokova dodao Chevon Troutman. Kod Orleansa zapaženi su bili Benjamin Dewear s 22 poena (8/14) i pet skokova te Aloysius Anagonye s 10 poena (5/9) i sedam skokova.

Cholet je u velikoj formi. U ovom kolu upisao je pobjedu protiv vodećeg Le Mansa 89:80 što mu je četvrta uzastopna pobjeda i neporažen je još od All Star susreta. Tijekom cijelog susreta su dominirali i održavali brzo stečenu prednost te na kraju zasluženo slavili. Najbolji kod Choleta bili su Nando De Colo s 29 poena (10/15) i Claude Marquis sa 16 poena (7/9) i 17 skokova. Kod gostiju Alain Koffi upisao je 19 poena (7/11) i deset skokova, a Nicolas Batum 11 poena (4/7) i šest skokova.

Tek nakon tri produžetka Chalon je svladao Strasbourg 104:100. U prvom produžetku Xavier Corosine s linije slobodnih bacanja izborio je Chalonu ostanak u igri, u drugom je pak Kevin Houston tricom spasio Strasbourg da bi u trećem na kraju svoj doprinos dao John Ford koji je odveo Chalon do važne pobjede. Darrell Mitchell s 24 poena (7/18) i John Ford s 20 poena (6/8) i šest skokova bili su ponajbolji kod Chalona, a kod Strasbourga istaknuli su se Houston s 31 poenom (10/14) i 12 skokova te Aaron Pettway s 12 poena (5/7) i osam skokova.

Hrvoje Perinčić nije briljirao u pobjedi Toulona kod Clermonta 69:49. Zadarsko krilo igralo je 27 minuta za vrijeme kojih je ubacio šest poena (2/10) uz šest skokova. Ključni igrač u pobjedi Toulona bio je Daniel Horton s 14 poena (6/10) i pet asistencija.

LNB, 21. kolo:
Vichy – Pau Orthez 59:61, Lyon Villeurbanne – Orleans 95:89, Cholet – Le Mans 89:80, Chalon – Strasbourg 104:100 (tri produžetka), Paris Levallois – Dijon 94:84, Clermont – Hyeres Toulon 49:69.