Vodeni sportovi

Mornar - Mladost: Ipak drugi

Hrvoje Vuković • ponedjeljak, 10.03.2008.

Porazom u derbiju protiv Juga, vaterpolisti Mladosti doveli su u pitanje i drugu poziciju, budući da je Šibenik uoči posljednjeg kola zaostajao samo bod za zagrebačkom ekipom. Ipak, uvjerljiva pobjeda kod splitskog Mornara u šestom kolu Superlige osigurala je žapcima drugo mjesto...

MORNAR BS – MLADOST 6:12 (3:5, 1:3, 1:1, 1:3)

Split, Bazen u Poljudu

Mornar BS: Brzica, Burić 1, Kragić - Marinić, Čorušić, Mataić 2, Bobanović, Jurišić, Vojković, Bošković, Jerković, Delić, Kovačić – Pavlina 1, Ban 2, Bebić, trener: Kreković

Mladost: Barada, Burić 4, Smith, Vrdoljak 1, Martinić, Franković 1, Antonijević 2, Đogaš 3, Karač 1, Muslim, Buljubašić, Franičević, Pavić, Lončar, trener: Damjanić

Igrač više: Mornar BS 6/10, Mladost 2/6

Suci: Radičević, Blažić

Mladostaši nisu imali velikih problema sa Splićanima, koji su ove sezone već pronašli formulu za uspjeh protiv Zagrepčana. Ipak, ovaj put su gosti odigrali za klasu bolje i zasluženo odnijeli bodove s Poljuda. Utakmicu su pogocima otvorili Vrdoljak i Karač za 0:2, da bi na drugoj strani uzvratio Kovačić. Prednost se tokom prve četvrtine konstantno kretala od jednog do dva gola za Mladost, da bi se u drugih osam minuta ušlo sa 3:5 (za Mladost dva puta Burić i jednom Antonijević, a Ban dvaput za Mornar).

U nastavku je Antonijević povisio na plus tri, nakon čega Mataić smanjuje na 4:6. Ključna dva pogotka u tom je periodu postigao Teo Đogaš i nakon 4:8 domaćini su potpuno pukli. Burić je početkom treće četvrtine povisio na plus pet i Mladostaši su rutinski održavali prednost do kraja susreta, slavivši sa 6:12. Uz ova dva boda Mladost je osigurala drugu poziciju i u polufinalu će se sastati sa Šibenikom, dok će Mornar odmjeriti snage s Jugom.