Petrović: "Naći dodatnu snagu"

Sanja Čalić • utorak, 11.03.2008.

Periodu izvrsne Zadrove igre kojom su se gotovo s lakoćom nosili i s najtežim protivnicima te nizali pobjede ipak je morao doći kraj. Forma momčadi Ace Petrovića je uoči jednog od najvažnijeg susreta sezone u padu, a Zadrani večeras dočekuju Pamesu u osmini finala ULEB kupa s nizom od četiri poraza…

Nakon što porazom u susretu s Vojvodinom, u kojem su u posljednjoj četvrtini ispustili pobjedu iz svojih ruku, Zadrani nisu uspjeli prekinuti negativan niz, njihov strateg Petrović svjestan je činjenice da prvi susret s Pamesom ne dolazi u najboljem trenutku:"U ovako važnim utakmicama moramo naći dodatnu snagu te se mnoge stvari i negativne frustracije moraju potisnuti."

Zadar će se u prvom dvoboju suprotstaviti Pamesi u svojim Jazinama, a možda će upravo podrška domaće publike biti važnim faktorom u povratku na pobjedničke putove. Iako je Pamesa u posljednjim utakmicama upisala četiri uzastopne pobjede, Petrović smatra da njegova momčad nije bez šansi: "Mislim da su naše šanse realno nekih 30 - 35 posto. Pamesi dajem prednost ne zbog rostera momčadi kojeg ima već zbog toga što se ovog trenutka nalaze u puno boljoj dinamici odigravanja utakmica od nas."

Slika 1 od 1.

Najavivši da će se španjolskoj momčadi, u čijim redovima nastupa i Stanko Barać, suprotstaviti riskantnijom igrom kako bi uspjeli stvoriti što bolju razliku uoči uzvratnog susreta, Petrović smatra da u ovakvim susretima "treba krvariti 80 minuta", mada su zadarski redovi okrznuti ozljedama.

Probleme s desnom šakom ima jedan od pokretača zadarske momčadi Corey Brewer, a zbog temperature je trening propustio i Jere Macura, no usprkos svim problemima koji ih prate, Zadrani će zasigurno dati sve od sebe da se na najbolji način vrate pobjedama i pozitivnoj atmosferi.

Uleb kup, osmina finala: Zadar – Pamesa Valencia (utorak, 11.3., 19 h).