Dominantni Gospićani

Mario Lešković • petak, 14.03.2008.

U prvim susretima četvrtfinala Hrvatskog malonogometnog kupa rezultati su više, manje očekivani. Jedino je Gospić neočekivano visokim rezultatom pobijedio u Splitu kod Inera. Najneizvjesniji susret igran je u Zagrebu gdje je Nacional još uvijek u igri za nastavak natjecanja unatoč neodlučenom ishodu...

Ljepotica četvrtfinala igrana je u Zagrebu gdje je Nacional dočekao Brodosplit. Ono što smo očekivali od tog susreta, to smo i dobili. Odličan nogomet, prepun tempa i prigoda, tehničkog i taktičkog nadmudrivanja od kojeg najviše koristi imaju gledatelji koji su odvojili dio svog vremena kako vidjeli ovaj susret. Do vodstva na utakmici prvi stižu igrači Nacionala, kada nakon akcije Capara i Leskovara pogodak postiže Novak u 12. minuti. Nakon toga tempo ne pada, nego gosti pojačavaju pritisak koji im se brzo isplatio kada u 16. minuti Bogdanović vraća rezultat na početak. Još do poluvremena gosti pogotkom Bajrušovića u 19. minuti dolaze u vodstvo. U nastavku gledamo izjednačenu utakmicu, a konačni rezultat postavlja Suvajac solo dionicom u 31. minuti.

U Split gosti dolaze sa samo sedam igrača, ali to se nije vidjelo ni u jednom trenutku niti na terenu, niti na konačnom rezultatu. Gospićani su posramili svoje domaćine i već nakon prvog susreta osigurali polufinale Kupa. U prvom dijelu odlično otvaranje utakmice kada Hertl i Novak u samo dvije minute postižu pogotke koji su usmjerili daljnji tijek utakmice. U nastavku Inero se potpuno otvara, što gosti u samom smiraju utakmice kažnjavaju s nova tri pogotka.

Potpićan je protiv drugoligaša Adriacinka loše ušao su susret jer gosti u 26. minuti vode na iznenađenje nazočnih gledatelja, ali još je uvijek bilo dovoljno vremena za popravak. Ipak je presudilo prvoligaško iskustvo i domaćin do kraja najviše zahvaljujući Hoxhi puni do vrha mrežu gostujućeg vratara Pavlovića.

Četvrtfinale Hrvatskog malonogometnog kupa, prve utakmice:
Nacional - Brodosplit Inž. 2:2, Inreo - Gospić 0:5, Potpićan 98 - Adriacink 8:3.