Zimski sportovi

Moelgg slavljenik, Kostelić pokvario plasman

Goran Tomičić • subota, 15.03.2008.

Manfred Moelgg je pred svojim navijačima uspio osvojiti Mali kristalni globus u slalomu, a Grange nije izdržao pritisak. Pobjeda je pripala Herbstu, a Ivica Kostelić je pogriješio u gornjem dijelu i završio na 15. mjestu...

Dramatična je bila posljednja ovosezonska utrka skijaša. Zanimljivu borbu za Mali kristalni globus u slalomu vodili su Grange i Moelgg. Francuz, trostruki ovosezonski pobjednik, bio je četvrti nakon prve vožnje, a za trofej je trebao drugo mjesto, no nije izdržao. Vozio je jako dobro, u gornjem dijelu je bio siguran, a u sredini je izgubio dvadesetak stotinki. No, nekoliko vrata prije cilja pogriješio je i haklao vrata, te ostao bez bodova, što je otvorilo veliku priliku za Moelgga.

U odličnoj atmosferi na stazi u Bormiju Moelgg je rutinskom vožnjom stigao do šestog mjesta, a ključan je bio gornji dio, gdje je sačuvao veći dio prednosti. Drugu pobjedu ove sezone upisao je Herbst, a njegov mladi sunarodnjak Marcel Hirscher je novim postoljem potvrdio kako je austrijsko skijanje dobilo novu zvijezdu. Albrecht je također sezonu završio postoljem, a Slovenci još jednom imaju dvojicu među najboljih deset.

Ivica Kostelić je lijepo odvezao gornji dio, ali u sredini je prebrzo ušao na vrata i pao, no ipak je nastavio utrku i ušao u cilj s zaostatkom od četiri sekunde i 41 stotinku, što je bilo dovoljno za nove bodove. Naš najbolji skijaš osvojio je šesto mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa i ostvario plasman karijere. Podsjetimo, 2002. i 2003. godine je bio sedmi. U slalomu je osvojio također sjajno peto mjesto.