Vodeni sportovi

Crnogorci usosili Mladost

Hrvoje Vuković • subota, 15.03.2008.

Kolo prije kraja Mladostaši su imali idealnu situaciju. Dva boda prednosti, najslabijeg i rezultatski nemotiviranog protivnika u grupi, domaći bazen, no sve to prosuli su po onoj staroj dobroj o kravi koja puno daje i na kraju sve prolije. Dobro, ostao je decilitar ili dva, budući da je četvrtfinale već otprije osigurano, no sada Zagrebaše tamo čekaju daleko jača imena...

MLADOST – JADRAN HN 8:9 (3:3, 2:5, 1:1, 2:0)

Zagreb, Bazen na Savi, Euroliga, 6.kolo, skupina A

Mladost: Pavić, Burić 1, Smith, Vrdoljak 1, Iosep 1, Franković 2, Antonijević 2, Đogaš, Karač, Muslim 1, Buljubašić, Franičević, Lončar, trener: Damjanić

Jadran HN: Šćepanović, Sekulić, van Eck, Elez 1, Vukčević 1, Radović 2, Sarić, Graham, Ivović 3, Klikovac, Premuš 2, Vrbica, Jelić, trener: Porobić

Igrač više: Mladost 4/12, Jadran 3/8

Suci: Bock T. (Njemačka), Kiszelly G. (Mađarska)

Kada ne odigraš maksimalno koncentrirano i angažirano, pogotovo u Euroligi, kad tad to će ti se obiti o glavu. I upravo se to dogodilo Mladostašima danas na Savi. Neopterećeni Jadran stigao je u Zagreb u želji za nadigravanjem, i na kraju odnio prve ovosezonske bodove. A krenuli su Mladostaši i više nego dobro. Jedan od najboljih žabaca, Damir Burić pospremio je loptu u mrežu za 1:0, a Srđan Antonijević udvostručio je vodstvo. Pristup lako ćemo odmah je rezultirao s tri pogotka u mreži Pavića za potpuni preokret, a precizni su bili Elez, Radović i Ivović. Ipak, domaćini su u posljednjim sekundama uspjeli izjednačiti na 3:3 zahvaljujući Petru Muslimu.

Slika 2 od 3.

Nikola Franković otvorio je drugu četvrtinu pogotkom za novo vodstvo Mladostaša (4:3) i tada krah. Domaćini su potonuli na dno bazena, a Crnogorci iskoristili priliku i do vrha napunili mrežu Mladosti. Prvo je dobro nam poznati Danijel Premuš izjednačio na 4:4 i potom novim golom doveo svoju momčad u vodstvo, nakon čega je Radović pogodio za opasnih 4:6. Nažalost, tu nije bio kraj zagrebačkim mukama. Na scenu je stupio Ivović i s dva pogotka povisio na 4:8. Do kraja četvrtine Antonijević uspio smanjiti na minus tri.

Mladost se svim silama pokušala vratiti iz velikog zaostatka, a nada u preokret zasjala je nakon Vrdoljakovog pogotka iz peterca za 6:8 u trećoj četvrtini, no to je ujedno bio i jedini zgoditak domaćih u tom periodu utakmice. S druge strane uzvratio je Radović za 6:9 i poraz je već bio na vratima.

Slika 1 od 2.

U posljednjih osam minuta domaćini su uistinu dali sve od sebe ne bi li se izvadili iz kaše koju su si sami skuhali, no Franković i Iosep samo su uspjeli ublažiti prvi domaći poraz u Euroligi ove sezone, koji se na kraju pokazao izuzetno skupim. Loša realizacija igrača više (4/12) sigurno je jedan od glavnih razloga ovog fijaska, no ipak je ostao dojam kako su unatoč svemu Mladostaši ovaj susret morali i trebali dobiti. S ovakvom igrom Final Four je miljama daleko, pogotovo protiv pravih protivnika (Pro Recco, Partizan ili Vasas) koji čekaju Mladostaše u četvrtfinalnom ždrijebu.