Hrvatski Španjolci u odličnoj formi

Kristian Hohnjec • nedjelja, 16.03.2008.

Hrvatski košarkaši redom su imali odlične brojke u nedjeljim susretima 25. kola ACB lige. Najzanimljvije je bilo u Malagi, gdje je favorizirani domaćin nakon dva produžetka poražen od Tomasove Fuenlabrade. Šundov i Stojić bili su najbolji u porazima svojih momčadi, dok je Pamesa izgubila od Barcelone uz dobar učinak Stanka Baraća...

Velika utakmica viđena je u Malagi. Fuenlabrada je iznenadila Unicaju i nakon dva produžetka pobijedila 105:100. Marko Tomas (29 minuta, 15 koševa, 3/11 iz igre, 8/10 slobodna, dva skoka, asist, četiri izgubljene lopte) odlično je igrao u prvom produžetku postigavši deset koševa u tom intervalu, no skoro se pretvorio u tragičara.

Križevčanin je napravio dva uzastopna prekršaja u napadu, koja su ga izbacila iz igre, da bi zatim promašio jedno slobodno bacanje omogučivši Davoru Kusu (29 minuta, 13 koševa, 4/9 šut, tri asistencije) da šest sekundi prije isteka prvog izbori drugi produžetak. Da gosti ipak stignu do pobjede s dvije trice pobrinuo se Jorge Garcia, a posao s linije slobodnih bacanja zaključio je Saul Blanco (25 koševa, osam skokova).

Pamesa je na domaćem terenu poražena od Barcelone - 68:75. Katsikarisovi igrači bili su u egalu na ulasku u posljednjih pet minuta (61:61), da bi ih zatim potopio dotad neprimijetni Ersan Ilyasova (devet minuta, osam koševa). Bolji od naših reprezentativnih tornjeva bio je Stanko Barać (23 minute, 14 koševa, 4/11 šut iz igre, 6/7 slobodna, četiri skoka). Mario Kasun (osam minuta, šest koševa, 3/4 šut, skok) nakon problema sa srcem još uvijek nije u optimalnoj formi.

Mario Stojić (31 minuta, 20 koševa, 4/7 iz igre, 10/14 slobodna bacanja, četiri skoka) bio je raspoložen, no Menorca je uvjerljivo poražena na gostovanju kod Granade - 94:76. Isti slučaj bio je i s Brunom Šundovom (28 minuta, 18 koševa, 8/10 šut, sedam skokova). Naš košarkaš zabio je najviše koševa na susretu, što nije bilo dovoljno za više od častog poraza protiv madridskog Reala - 77:89.

Perasovićev Estudiantes doživio je novi domaći poraz, bolja je bila Girona 82:74. Studente, koji se i dalje nalaze na poziciji koja vodi u niži rang, porazio je statistički najbolji igrač ACB lige, Marc Gasol (23 poena, sedam skokova, četiri asistencije).

ACB, 25. kolo: Leon - Real Madrid 77:89; Pamesa - Barcelona 68:75; Manresa - Gran Canaria 66:80; Granada - Menorca 94:76; Murcia - Joventut 72:92; Estudiantes - Girona 74:82; Unicaja - Fuenlabrada 100:105 (dva produžetka).