Jedinstvo BP-Jolly JBS Šibenik: Potvrda prvog mjesta

Ivana Jurica • ponedjeljak, 17.03.2008.

Pobjedom nad Jedinstvom iz Bijelog polja na domaćem terenu, ali u ulozi gosta košarkašice Jolly JBS-a potvrdile su prvu poziciju uoči Final foura koji je na rasporedu ovog vikenda u Gospiću. S visokih 93:66 bile su bolje u utakmici koja je od samog početka bila lišena bilo kakve rezultatske neizvjesnosti...

Od samog su početka jolliete pokazale tko je gazda na Baldekinu. Povele su već u trećoj minuti s 11:1. Gošće su se malo približile nakon ulaska u igru Slavice Jekić koja je postigla osam uzastopnih koševa te je svoju momčad dovela do 13:11. Nakon toga Šibenčanke su opet vrlo brzo ostvarile prednost te su na prvi predah otišle s +13 (26:13).

U drugom su dijelu jollietama krenule i trice, pa je i prednost brzo rasla. Ivana Jurčević je pogodila tri, a Neda Lokas jednu. Dvije trice pogodila su i gošće, poentirale su Sanja Knežević i Jelena Maksimović. U 16. minuti već je bilo +24 (46:22), a vrlo slično bilo je i na poluvremenu (54:29).

I u trećoj četvrtini nastavila se tricaška serija i s jedne i s druge strane. Domaće košarkašice u 32. su minuti imale i 31 koš prednosti (62:31) nakon trice Jelavić. Stečena prednost omogućavala je jollietama da igraju bez opterećenja, a omogućila je i treneru Braliću da odmori glavne igračice za tri utakmice koje ih čekaju do kraja tjedna.

U posljednjih deset minuta ušlo se s prednošću Šibenčanki od 76-47. Bralić je priliku pružio i igračicama s klupe koje su prednost sigurno održavale do kraja. Završilo je rezultatom 93-66.

U redovima Šibenčanki četiri su igračice bile dvoznamenkaste. Najviše su koševa postigle Neda Lokas i Luca Ivanković, svaka po 16, Guneva je ubacila 15, a Jelavić dva manje. Najbolje u redovima Jedinstva bile su Maksimović sa 17, Vučinić i Jekić sa po 11, te Bigović s deset koševa.

Već u srijedu Šibenčanke gostuju u Zadru, dok ih za vikend očekuje borba za trofej, odnosno Final four WABA lige u Gospiću.