Vodeni sportovi

Jug - Mornar: Zagrijavanje za Oly

Hrvoje Vuković • srijeda, 19.03.2008.

Vaterpolisti Juga nisu imali nikakvih problema u prvoj polufinalnoj utakmici vaterpolskog prvenstva Hrvatske. Dubrovčani su u Gružu uvjerljivo svladali splitski Mornar i tako došli na korak do finala...

JUG CO – MORNAR BS 10:3 (2:0, 1:2, 4:1, 3:0)

Dubrovnik, Bazen u Gružu, 1. utakmica, polufinale Prvenstva Hrvatske

Jug CO: Vićan, Hrošik, Bošković 2, Pecotić 1, Joković 2, Smodlaka, Marković, Bušlje 1, I. Sukno 1, Dobud 1, Drobac, Obradović 2, Šutalo, S. Sukno, trener: Nikolić

Mornar BS: Brzica, Burić 1, Jerković 1, Čorušić 1, Mataić, Kalebić, Delić, Kliškinjić, Bošković, Kraljević, Udiljak, Kovačić, Ban, Bebić, trener: Kreković

Igrač više: Jug CO 5/12, Mornar 1/5

Suci: Tomić i Matijević (oba iz Zagreba)

Baš kao što se i očekivalo, Jug je u prvom polufinalnom susretu bez većih teškoća došao do pobjede protiv Mornara. Splićani nisu baš u formi u kakvoj su bili na početku prvenstva, dok su Dubrovčani znatno poboljšali formu, pa konačan rezultat teško da je koga iznenadio. Gosti su se ipak dobro držali u prvom dijelu. Nakon što su prvih osam minuta završili bez postignutog pogotka, Mornari su u drugih osam minuta dva puta bili precizni i u treću dionicu ušli s minimalnim zaostatkom (3:2).

Ipak, snage za iznenađenje nisu imali, a sve je riješeno upravo u trećoj četvrtini. Domaćini su stisnuli, odigrali maksimalno koncentrirano i sa 4:1 u tih osam minuta riješili pitanje pobjednika, napravivši finu prednost 7:3. Mornar se u posljednjoj četvrtini nije uspio vratiti, a Jug je rutinski dovršio posao i na kraju zasluženo slavio sa 10:3. Izabranici Emila Nikolića sada se mogu u potpunosti posvetiti jednoj od najvažnijih utakmica sezone, onoj četvrtfinalnoj u Euroligi protiv Olympiakosa, dok će Mornar pokušati u uzvratnom susretu 30. ožujka iznenaditi Dubrovčane i izboriti treću utakmicu.