Lakić bez finala

Vedran Babić • četvrtak, 20.03.2008.

U finalu nizozemskog kupa 27. travnja sastat će se Feyenoord i Roda, koja je sinoć boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacila Heracles našeg Srđana Lakića...

Gonzalo Garcia Garcia doveo je domaće u vodstvo već u 17. minuti, a već u idućem napadu stvari na početak vraća Meeuwis lijepo plasiranim udarcem izvan šesnaesterca. Roda je došla i do prednosti u desetoj minuti nastavka pogotkom Willema Janssena, no zamjena Ricky van der Bergh u 80. iz slobodnog udarca postiže posljednji pogodak večeri i odvodi utakmicu u neizvjesnost produžetaka.

U idućih pola sata nema pogodaka, da bi u izvođenju najstrožih kazni gosti bili smireniji i sa 5:3 se plasirali u prvo finale ovog natjecanja u sedam godina, koje su inače, osvojili dvaput, i to u sezoni 96/97, odnosno 99/00.

Nizozemski kup, drugo polufinale: Heracles – Roda 2:2 (3:5 nakon jedanaestaraca).