Budućnost - Gospić CO: Domaćin prvi izborio finale

Ivana Jurica • petak, 21.03.2008.

Gospić je ovog vikenda domaćin završnice WABA lige. U prvom polufinalu domaće košarkašice su rezultatom 75:60 bile bolje od podgoričke Budućnosti. Plasirale su se u finale gdje ih čeka pobjednik susreta Jolly JBS Šibenik - Ragusa...

Gospićanke su na domaćem terenu, ali u ulozi gostiju vodile gotovo cijelim tijekom utakmice. Brzo su stekle prednost od 4:12, nakon toga i 9:17, ali Budućnost radi seriju od 9-0 i dolazi do minimalnog vodstva (18:17). No, na prvi predah s prednošću su ipak otišle domaće košarkašice (19:21).

Do značajnije prednosti Gospićanke su došle u drugoj četvrtini i tu su prednost držale do kraja. U 18. minuti imale su +11 (23:34), a isto toliko imale su i na poluvremenu (27:38). Budućnost se samo jednom, u trećoj četvrtini, približila sa minus devet (44:53), ali domaće su košarkašice sigurno održavale stečenu prednost te niti u jednom trenutku nisu dopustile igračicama Aleksandra Čurovića da se dodatno približe i utakmicu dovedu u neizvjesnu završnicu.

Do pobjede Gospićanke su vodile Sandra Mandir s 23 i Elena Yolovska s 14 koševa, dok je kod Podgoričanki najbolja bila Iva Perovanović s double-double učinkom (20 koševa i 11 skokova).

Finale je na rasporedu u subotu u 14 h, dok je u 11 i 30 na programu utakmica za treće mjesto.