Golijada za početak uskršnjeg vikenda

Vedran Babić • petak, 21.03.2008.

Jubilarno 30. kolo Eredivisie otvorile su momčadi Vitessea i NAC-a. Unatoč šest postignutih pogodaka, u blagdanskom duhu došlo je do podjele bodova...

Gosti iz Brede su znatno bolje otvorili utakmicu te su već nakon 16 minuta igre vodili 2:0 pogocima Idabdelhaya, odnosno autogolom Remca van der Schaafa. 19-godišnji Brazilac Claudemir smanjuje u 35., ali na poluvrijeme gosti ipak odlaze s prednošću od dva pogotka zahvaljujući Molhoeku.

Na samom početku nastavka najbolji strijelac Vitessea, Santi Kolk, dolazi u pomoć i dvama pogocima donosi bod svojoj momčadi, koja sada ostaje na devetom mjestu, koje ih i dalje ostavlja u borbi za europska natjecanja iduće sezone. Breda pak, drži puno bolju, četvrtu poziciju, s jednakim brojem bodova kao i trećeplasirani Feyenoord.

Eredivisie, prva utakmica 30. kola: Vitesse – NAC Breda 3:3.