Jolly JBS Šibenik - PGM Ragusa: Sedmo finale jollieta

Ivana Jurica • petak, 21.03.2008.

I sedmu godinu za redom košarkašice šibenskog Jollyja izborile su nastup u finalu regionalnog prvenstva. U polufinalu su s 81:57 bile bolje od Dubrovčanki. Ragusa je vodila na poluvremenu, no, u nastavku su jolliete ubacile u veću brzinu te stigle do visoke pobjede...

Jako loše prvo poluvrijeme odradile su igračice Stipe Bralića koji je prvi time-out pozvao već u drugoj minuti. No, bez obzira na lošu igru na prvu su pauzu Šibenčanke otišle s šest koševa prednosti (18:12). Već početkom nastavka Dubrovčanke rade seriju 11-0, dolaze do prednosti koju zadržavaju do odmora (28:34).

U nastavku Šibenčanke ubacuju u višu brzinu i vrlo brzo postavljaju stvari na svoje mjesto. Rade seriju 11-0, do kraja četvrtine postižu ukupno 28 koševa (koliko i u cijelom prvom poluvremenu) i praktično rješavaju pitanje pobjednika. U posljednjih deset minuta jolliete su svoju prednost podigle na 24 koša.

Šibenčanke je predvodila Anđa Jelavić s 16 poena, Tihana Jurić je dodala 14, a Evelina Guneva 13 poena i devet skokova. U redovima Dubrovčanki najefikasnije su bile Ivona Bogoje i Matea Vrdoljak sa po 12 koševa, te Marta Čakić s deset koševa.

Utakmica za treće mjesto između Budućnosti i Raguse na programu je u subotu u 11 i 30 h, dok će u 14 h o pobjedniku WABA lige ove sezone odlučivati Gospićanke koje brane naslov i Jolly JBS koji je taj trofej osvajao 2005. i 2006. godine.