Vinkovčani ostali na zemlji

Petar Plevnik • utorak, 25.03.2008.

Iako su nakon samo 13 minuta igre imali prednost od 2:0, nogometaši Cibalije nisu protiv Zagreba uspjeli nastaviti svoj stopostotan proljetni niz na domaćem terenu. Još se jednom za Vinkovčane kobnom pokazala igra poslije prekida...

Pobjeda kod kuće, poraz na gostovanju - bio je to recept kojeg su u većem dijelu sezone, a posebice u nastavku prvenstva, primjenjivali nogometaši Cibalije. Nadali su se Vinkovčani da će se niz od tri domaće uzastopne pobjede nastaviti i protiv Pjesnika, no kada je to bilo najpotrebnije igrači Srećka Lušića prekinuli su pobjednosni niz na domaćem terenu.

A idealniji početak od 2:0 nakon samo 13 minute igre teško da su mogli i sami Vinkovčani poželjeti. U tim trenucima malobrojni pokisli gledatelji vjerojatno su pomislili kako je pitanje pobjednika riješeno, no nažalost čini se da su istog razmišljanja bili i igrači Cibalije, jer uistinu je teško objasniti kako je moguće da sve samo ne neiskusna domaća momčad primi dva pogotka na potpuno identičan način, glavom nakon ubačaja iz kuta.

Još jedna sličnost sa susretom protiv Osijeka, u kojem su Vinkovčani također primili prvi pogodak glavom nakon kornera, je ta da su i protiv Zagreba imali 20 minuta igrača više, ali se ni u subotu brojčana prednost nije previše osjetila na travnjaku, pa će Srećko Lušić očito imati još jako puno posla želi li vinkovački brod dovesti u mirnu luku.

Srećom po Vinkovčane, ni momčadi koje im gledaju u leđa nisu imale uspješan vikend, pa je prednost u odnosu na pretposljednji Inter ostala relativno sigurnih šest bodova, no do kraja prvenstva ostalo je još osam kola i svima je u redovima Cibalije jasno da će pobjede na domaće terenu biti imperativ, tim više što u Vinkovce dolaze izravni konkurenti - Šibenik, Varteks i Inter. No, prije toga Vinkovčani će morati osvojiti poneki bod i na strani, a prva prigoda dolazi već u subotu, kada Cibalia gostuje u zadarskim Stanovima.