Vodeni sportovi

Jug CO - Olympiacos: S plus pet na uzvrat

Ivana Jurica • srijeda, 26.03.2008.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO s velikom prednošću putuju na uzvrat u Grčku. U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Eurolige u svom su Gružu s 10:5 pobijedili Olympiacos čime su napravili veliki korak prema Final fouru koji se ove godine igra u Barceloni…

Jug CO-Olympiacos 10:5 (1:1, 3:1, 2:2, 4:1)

Dubrovnik, bazen u Gružu

Jug CO: Vićan (8 obrana), Hrošik, Bošković 4, Pecotić, Joković, Smodlaka 1, Marković 1, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud, S. Sukno, Obradović 3, Car, trener: Emil Nikolić

Olympiacos: Deligianis (4 obrane), Kocheilas, Vranješ, Santa 2, Chatzutheodorou, Theodoropoulos, Ch. Afroudakis, Ntsokas, G. Afroudakis, Nikić 3, Komadina, Delakas, Floros, trener: Vaggelis Pateros

Igrač više: Jug CO 6/13, Olympiacos 3/9

Peterci: Jug CO -, Olympiacos -

Osobne pogreške: Jug CO 9, Olympiacos 13

Tri osobne pogreške: Ch. Afroudakis 25., Pecotić 26., Komadina 27., Vranješ 28.

Suci: Rotunno (Italija) i Van Hems (Francuska)

Nervozno su Jugaši ušli u utakmicu. Prvi su do vodstva došli Grci preko Sante koji je iskoristio igrača više. Jugaši su, pak, iskoristili tek trećeg igrača više i golom Mihe Boškovića poravnali na 1:1. Upravo je realizacija igrača više bila ključni problem Dubrovčana na početku utakmice. Da su imali više preciznosti, puno ranije mogli su doći do značajnije prednosti.

U drugoj četvrtini profunkcionirala je i obrana na čelu s raspoloženim vratarom Vićanom. Smodlaka je pogodio za 2:1, a nakon toga je zbog udarca u lice i krvarenja kratko morao iz igre. Lijepu akciju odigrali su Jugaši za povećanje vodstva na 3:1. Dodavanje Boškovića Bušlje je okrunio svojim prvim golom, a za 4:1 pogodio je Bošković. Do kraja četvrtine Grci su postigli još jedan gol, s igračem više precizan je bio Nikić.

U trećoj četvrtini ravnopravna bitka. Jug je održavao stečenu prednost, a mogao ju je i povećati. No, loša realizacija igrača više kao i nekoliko pogođenih okvira gola spasili su Olympiacos većeg zaostatka. Obradović je svojim prvim golom postavio 5:2. Grci su uzvratili s dva uzastopna gola, Nikić i Santa pogodili su Vićanovu mrežu. U zadnjoj minuti treće četvrtine Obradović je svojim drugim golom postavio rezultat od 6:4.

Posljednja dionica igre u potpunosti je pripala domaćim vaterpolistima. Najefikasniji domaći igrač Bošković novim je golom povisio na 7:4. Umjesto vodstva od četiri gola razlike, Jug u idućem napadu prima gol s igračem manje. Ipak, u 28. minuti Dubrovčani su stigli do plus četiri, nakon gola Obradovića. Seriju pogodaka zaključio je Pavo Marković svojim prvim golom.

Da su imali bolju realizaciju igrača više, Jugaši bi i puno uvjerljivije slavili nad Grcima. No, ostvareni rezultat je i više nego dobar protiv vodećeg sastava grčke lige. Osigurana je prednost koja bi zasigurno morala biti dovoljna za uzvrat i potvrdu plasmana na Final four.

Najbolji u redovima Juga bili su Miho Bošković s četiri i Paulo Obradović s tri gola. U strijelce za Grke upisala su se samo dvojica igrača: Slobodan Nikić postigao je tri, a Santa dva gola.