FMP – Zadar: Osveta na isti način

Sanja Čalić • četvrtak, 27.03.2008.

Ni uzvratni susret četvrtfinala regionalne lige između FMP-a i Zadra nije bio ništa manje dramatičan i uzbudljiv od njihovog prvog ogleda, no ovog je puta, nakon scenarija sličnog onom iz prve utakmice, u produžetku bila uspješnija domaća momčad (99:94)…

Iako su Zadrani silovito ušli u susret, postigavši čak pet trica u pet minuta, od čega su po dvije bile djela Stipčevića i Brewera, što im je donijelo prednost od osam poena, nekoliko promašenih šuteva omogućilo je FMP-u da im se dvije minute kasnije približi serijom 6:0. Zadrani su ipak do kraja dionice nastavili koristiti svoje najučinkovitije oružje (šut za tricu 7/11 u prvoj dionici), te je i Štimac zaključio četvrtinu tricom odvevši Zadar do najvećeg vodstva od plus deset (17:27).

Slika 1 od 2.

Učinkovitost u napadačkom dijelu Zadra uvelike je smanjena u drugoj četvrtini, u kojoj je momčad Ace Petrovića postigla svega šest poena, što su objeručke iskoristili domaći igrači smanjivši najprije serijom 8:2 svoj minus na četiri poena, da bi potom, nakon Johnsonovog i Baraćevog poena, novom serijom od 9:0, koju je zapečatila Duvnjakova trica, pred sam odlazak na odmor i prešli u vodstvo (34:33).

Vrlo dobro je momčad FMP-a parirala Zadru i u nastavku, čak i bez Ercegovog pravog učinka koji je prve koševe postigao tek u 29. minuti, no prava je drama ponovno došla na red u posljednjoj dionici. Mlada momčad FMP-a već je u 32. minuti dostigla vodstvo od deset poena, no svoju je prednost tijekom deset minuta polako rasipala, što je Zadar koristio ponajprije zahvaljujući Stipčeviću (31 poen, dva skoka, dvije asistencije) koji je u ovoj dionici postigao više od polovice svojih koševa.

Slika 2 od 3.

Uz njega, vrlo je dobro reagirao i Brewer (23 poena, tri skoka, četiri asistencije), te su njih dvojica Zadrane održavali u igri, a nakon Stipčevićeve trice za rezultat 84:83, i Jeremićevog promašaja slobodnog bacanja, Brewer je svojim poenom dao Zadranima novu nadu ulaskom u produžetak (85:85).

No ovog puta FMP, u čijim je redovima najučinkovitiji bio Labović (17 poena, šest skokova), je u produžetku odigrao koncentriranije, iskoristivši promašene šuteve Zadra, te je rezultatom 99:94 osigurao novi dvoboj u Jazinama u subotu 29. ožujka, a time i novu priliku za plasman na Final Four.

NLB liga, druga četvrtfinalna utakmica: FMP – Zadar 99:94.