Vodeni sportovi

Šibenik NCP - Mladost: Gosti slavili, odluka na Savi

Ivana Jurica • nedjelja, 30.03.2008.

Tešku, rovovsku bitku vodili su vaterpolisti Šibenika i Mladosti na prepunom bazenu u Crnici. Iako su imali prednost iz prve utakmice, igrači Ivice Tucka pred svojim navijačima nisu uspjeli doći do velikog uspjeha, plasmana u finale Prvenstva Hrvatske. Mladost je slavila s 9:10, pa će se suparnik Juga znati tek sljedećeg tjedna u odlučujućoj utakmici...

Šibenik NCP-Mladost 9:10 (1:2, 3:4, 1:1, 4:3)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja: 1000

Šibenik NCP: Perčinić (4 obrane), Španja, Jelača, Letica 1, Petković 2(1), Zeljak 1, Rončević, Brkić 4(1), Vrbičić, V. Burić, Paškvalin, Samodol, Petričević, Čule 1, trener: Ivica Tucak

Mladost: Pavić (8 obrana), D. Burić 1, Smith, Vrdoljak 2(1), Iosep 1, Franković 2(1), Antonijević, Đogaš 1, Karač 1, Muslim, Buljubašić, Franičević, Babić 1, Lončar 1, trener: Ozren Bonačić

Igrač više: Šibenik NCP 7/15, Mladost 4/11

Osobne pogreške: Šibenik NCP 15, Mladost 19

Tri osobne pogreške: Španja 30., Jelača 32. (Šibenik NCP), Đogaš 13., Buljubašić 15., D. Burić 31. (Mladost)

Peterci: Šibenik NCP 2/2, Mladost 2/2

Suci: Rotunno i Bianchi (oba Italija)

Bila je ovo i prva utakmica u hrvatskom prvenstvu u kojem su pravdu dijelili strani suci. U Crnici to je bio talijanski par Filippo Rotuonno i Mario Bianchi. Dosudili su čak 30 isključenja, četiri peterca, čak petorica igrača nisu dočekala kraj utakmice u bazenu zbog tri isključenja, a na pojedine njihove odluke burno su reagirali i jedan i drugi trener, pa su obojica dobila i žute kartone.

Domaćin je već od samog početka imao problema s realizacijom igrača više. Tri puta nisu pogodili, a u kontri Teo Đogaš je Mladost doveo u vodstvu od 1:0. U sljedećem napadu domaćin je ponovno propustio priliku za poravnjanje što je u kontri kaznio Rumunj Iosep. Sljedećeg igrača više Šibenik je ipak iskoristio, gol za 1:2 postigao je Antonio Petković.

U drugoj četvrtini čak sedam golova. Igralo se brzo i atraktivno. Brkić je s igračem više poravnao rezultat, na što su gosti odogovorili preko Frankovića, tek prvom realizacijom igrača više. U vrlo kratkom vremenu dva šuta iz igre Lončara i Damira Burića Zagrepčanima donosi prednost od 2:5. Petković je iz peterca smanjio na 3:5, Čule u sljedećem napadu na 4:5, no, Mladost je na odmor ipak otišla s dva gola prednosti (4:6). Franković je u posljednjoj sekundi pogodio mrežu Perčinića.

Franković je pogotkom otvorio treću četvrtinu, svojoj je momčadi donio prednost od 4:7. Brkić je s igračm više smanjio na 5:7 i to je bilo sve što se pogodaka tiče, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Dva su puta suci Šibenčanima u napadu svirali kontrafaul, jednom je gredu pogodio Petković, pa je uoči posljednjih osam minuta na semaforu svjetlilo 5:7.

Domaći su vaterpolisti u zadnjoj četvrtini morali sve karte baciti na napad. Kad je David Babić pogodio za 5:8 činilo se da je Mladost blizu pobjede, no, nisu se domaćini predavali. Letica i još jednom Brkić zatresli su mrežu Pavića za 7:8. Imao je Šibenik i napad za poravnjanje, ali umjesto toga primio je gol od do tada neprimjetnog Zdeslava Vrdoljaka. Mladost je povela 7:9, a Zeljak je vrlo brzo s igračem više smanjio na samo minus jedan. Onda se opet iskazao najiskusniji mladostaš Vrdoljak koji je pogodio za 8:10.

Tu uzbuđenja ne prestaju. Raspoloženi Brkić još je jednom realizirao igrača više za 9:10 minutu prije kraja utakmice. Mladost je imala napad i igrača više, nije ga realizirala, pa je domaćin dobio priliku za izjednačenje (puni napad), odnosno za produžetke. Udarac Brkića vratar Pavić je obranio, lopta je došla do Frana Paškvalina koji je pokušao lobovati zagrebačkog vratara, ali lopta je ostala na liniji gola. Završilo je tako pobjedom Mladosti od 10:9.

U momčadi pobjednika po dva su pogotka postigli Vrdoljak i Franković, dok su se još šestorica igrača upisala u listu strijelaca. Kod Šibenika četiri je pogotka postigao Edi Brkić.

Odluka o drugom finalistu Prvenstva Hrvatske past će tako sljedećeg tjedna (petak) na bazenu uz Savu.