Kukec na putu povratka među mlade

Kristian Hohnjec • utorak, 01.04.2008.

Pobjeda protiv Rijeke donijela je toliko željeni prekid slabih proljetnih rezultata Zaprešićana. Bračun se odlučio na eksperiment s Krznarom u ulozi libera i pogodio. Probuđeni Davor Kukec odigrao je vrlo dobro ispred očiju izbornika Dražena Ladića....

Premda je Rijeka u krizi, pobjedu Intera u srazu s objektivno kvalitetnijim protivnikom očekivali su rijetki. Četiri uzastopna remija i neuvjerljive igre natjerale su Milivoja Bračuna da se odluči na promjenu u rasporedu. Iskusni kapetan Damir Krznar premješten je na poziciju libera, dok je na lijevom boku zaigrao ofenzivniji Tomislav Jonjić.

Zahvaljujući inspiraciji Kukeca i dvjema kardinalnim pogreškama Georgija Ivanova Inter je na poluvremenu naizgled imao dobivenu utakmicu - 2:0 i igrač više. "U svlačionici smo rekli igračima da prepuste inicijativu Rijeci, te da pokušaju postići treći pogodak iz kontre", rekao je pomoćnik Stipe Brnas.

Takav stav umalo se Žutima osvetio, budući da je Rijeka zagospodarila terenom i imala idealnu priliku za izjednačenje. Srećom, Marko Šarlija bravurozno je obranio udarac Anasa Sharbinija s bijele točke i sačuvao Interu tri vrijedna boda, kojima su se izjednačili sa Šibenikom.

Čeh Jaroslav Nesvadba nije iskoristio priliku u odsutnosti suspendiranog Iftića, dapače nepotrebno je zaradio crveni karton. U rubriku tragičara umalo se upisao Mijo Nađ, koji je nakon desetak minuta igre zamijenio ozlijeđenog Marija Grgurovića.

Zato je mnogo bolji dojam ostavio je Davor Kukec. Kuki često pretjera u driblinzima i izgubi tucet lopti po susretu, no u moru radnika njegova sposobnost da jednim potezom riješi susret itekako je vrijedna. S dva gola na Poljudu i dobrom igrom protiv Riječana najavio se izborniku Draženu Ladiću, koji je dvoboj pratio iz svečane lože.