Uvjerljivo protiv HAŠK-a

Mihaela Bradovski • srijeda, 02.04.2008.

Jučer je trener Zagreba Miroslav Blažević u susretu sa trećeligašem HAŠK-om koristio usluge najjače postave koja je već u uvodnim minutama potpuno nadigrala klub sa Pešćenice. Zagreb je slavio sa uvjerljivih 6:1...

Tradicionalnu prijateljsku provjeru Pjesnici su ovoga utorka odigrali protiv momčadi HAŠK-a. Već sam početak utakmice ponudio je odličnu igru "bijelih" i dva ekspresna pogotka. U 4. minuti strijelac za Zagrebaše bio je Brkljača, a dvije minute kasnije mrežu vratara Pintarića pogađa i Mensur Mujdža.

U 16. minuti susreta novi pogodak za Pjesnike. Ibričić je sa 12 metara volejem tukao pod gredu gostujućeg gola i pogodio. U prvome je poluvremenu zaigrala postava za koju se očekuje da starta i u nedjelju protiv Varteksa. Nastupili nisu tek kapetan Stojkić i libero Nadarević te kartonirani Parlov.

U nastavku susreta gledali smo dosta izmijenjenu postavu "bijelih", ali i nova četiri pogotka. U 71. minuti pogodak za Pjesnike postigao je mladi Sesar, a tri minute kasnije sa bijele točke bio je precizan Marko Grgić. Isti je igrač postigao i šesti pogodak svoje momčadi, igrala se 86. minuta.

Jedini pogodak gostujuće momčadi djelo je Kelekovića sa ruba šesnaesterca u 79. minuti susreta.

Zagreb: Škorić, Mikulić, Labudović, Ivanković, Kartelo, Mujdža, Brkljača, Oršulić, Čutura, Jurendić, Ibričić (Bašić, Pavlović, Pejić, Abdulrahimi, Ščrbec, Križanović, Jugović, Sesar, Grgić)

HAŠK: Pintarić, Pašalić, Perić, Babačić, Ivandić, Klipa, Vukojević, Prpić, Miličević, Čorić, Sinković (Jozinović, Kutleša, Keleković, Drušković)

Prijateljska utakmica: Zagreb - HAŠK 6:1