Šibenik - Svjetlost: Nova pobjeda narančastih

Ivana Jurica • srijeda, 02.04.2008.

Nakon tri sezone šibenski su košarkaši ponovno izborili utakmice s najboljim hrvatskim klubovima. Ligu za prvaka otvorili su domaćom utakmicom i pobjedom protiv brodske Svjetlosti (103:87) nakon koje je Baldekin i dalje neosvojiva utvrda za sve one koji su ove sezone (do sada) gostovali u Šibeniku …

Gosti odlično otvaraju utakmicu. Nakon dvije i pol uvodne minute na semaforu je svjetlilo 1:11, a ključan faktor prednosti gostiju bio je centar Jurica Spahija koji je od 11 postigao devet koševa. Loš ulazak u utakmicu primorao je domaćeg trenera Kalpića da pozove time-out i trgne svoju momčad. U svom je naumu i uspio, domaćini su se približili na 7:11, pa je i gostujući momčad pozvao time-out nakon kojeg je stvar u svoje ruke preuzeo iskusni Petar Maleš. Pogodio je tri trice, te još nekoliko koševa za dva čime je svoju momčad na kraju prve četvrtine doveo do samo minus dva (23:25).

U 12. minuti utakmice Šibenik je prvi put došao do prednosti, koševima Vrkića (26:25). Od tog trenutka sve je krenulo na bolje u domaćem sastavu koji je u ovoj utakmici bio lišen pomoći ozlijeđenog playa Luke Petkovića. Razigrao sa Ivan Tomeljak koji je odličnim asistencijama svojim suigračima omogućavao lake koševe. Dvije minute prije odlaska na odmor domaćini prvi put imaju dvoznamenkastu prednost, plus deset (44:34). Na odmor su igrači Zorana Kalpića otišli s nešto većom prednošću, +13 (48:35).

Nakon poluvremena gostujući trener Mladen Vušković u igru je poslao Sašu Radosavljevića koji je odlično reagirao. Ali njegovih 12 koševa nije donijelo nikakvo smanjenje prednosti domaćih, štoviše, Drezga i društvo su već u 23. minuti došli do +15 (57:43). A dopadljivu igru razigranih i raspoloženih domaćih košarkaša, s dosta atraktivnih poteza, znala je nagraditi i vjerna publika. Brođani nisu mogli pronaći rješenje za takvu igru. Uoči posljednjih deset minuta na semaforu je svjetlilo 77:65.

Nakon trice Davida Grbešića u 31. minuti Svjetlost je došla do -11 (79:68), ali kapetan Drezga ne dopušta veće približavanje. Sigurno su Šibenčani svoju prednost držali iznad deset koševa razlike. Točno četiri minute prije kraja na semaforu je svjetlilo 88:77. Spahija je nastavio seriju svojih koševa iz prvog poluvremena, no, niti njegovih 27 koševa Brođanima nije bilo dovoljno za veće približavanje Šibeniku. Posljednje koševe na utakmici postigao je Vrkić. Na semaforu je na kraju svjetlilo 103:87.

Čak petorica domaćih igrača bila su dvoznamenkasta. Drezga s 26 i Vrkić s 21 košem (i deset skokova) bili su najefikasniji kod narančastih. Maleš je dodao 18, Bilan 16, a Tomeljak 11 koševa (i deset asistencija). Najefikasniji igrač na utakmici bio je gostujući igrač Spahija koji je postigao 27 koševa (i devet skokova). Dvoznamenkasti su bili i Mimica s 16, Grbešić s 15, Raič s 14 i S. Radosavljević s 12.