Ostali sportovi

Stari plac neosvojiva tvrđava

Maja Giljanović • nedjelja, 06.04.2008.

Ragbijaški klub Nada iz Splita pobjedom je u devetom kolu Interlige matematički potvrdio naslov prvaka Hrvateske...

Stari su plac, naime, pohodili Zagrebaši, a upravo su gosti iz prijestolnice u slučaju trijumfa od više od pet golova razlike imali šansu zanijekati Splićanima predvođenima izvrsnim kapetanom Antom Blaževićem-Bandovim 13. naslov prvaka države (od 16 dosad odrađenih).

Pred 500-njak gledatelja Ante Olujić je protiv ove sezone samo od Nade prošle jeseni (15:9) poraženih gostiju odmah u drugoj minuti osigurao prednost koja je iz minute u minutu neumoljivo rasla sve do na koncu visokih 34:0 (na poluvremenu 22:0).

Među strijelce su se još redom upisali i Matić (5), Jerčić (5), Perišić (5), Burazin (5), Rešetar (5) i Tomić-Ferić (4).

U posljednjem kolu prigodu zadržati savršen skor Nada će imati na gostovanju kod slabašne Olimpije u Ljubljani.