Jolly JBS Šibenik-PGM Ragusa: Jolliete bolje od oslabljenih Dubrovkinja

Ivana Jurica • nedjelja, 06.04.2008.

Gust raspored košarkašicama ne ostavlja puno vremena za oporavak i pripremu za nove utakmice. Samo dva dana nakon što su uvjerljivo nadigrale Gospić, Jolliete su na domaćem terenu bile bolje i od Raguse koja je nastupila bez četiri važne igračice. Šibenčanke su slavile s 69:51 …

Bez Tine Periše, Čakić, Bogoje i Demirović Dubrovkinje su ipak pružile veliki otpor domaćim košarkašicama, a nakon prve četvrtine imale su i prednost od tri koša. Ivona Matić i AnicaTešić već su na startu gošće dovele u vodstvo od 8:3. Domaći trener Bralić reagirao je pozivanjem time-outa i uvođenjem u igru Lokas i Jurčević umjesto Guneve i Dickson. U prvih osam minuta Jolliete su postigle samo četiri koša, od čega jedan iz igre da bi u posljednjoj minuti napravile seriju 6:0 i na predah otišle s malim zaostatkom (10:13).

U četiri minute druge četvrtine Šibenčanke su napravile seriju 11:0 i došle do 19:13, nešto kasnije, košem Dickson i 24:17. Amanović je pozivanjem time-outa želio zaustaviti seriju Jollyja i pokrenuti svoje djevojke koje su u devet minuta postigle samo pet koševa, ali nije uspio. Na odmor se otišlo rezultatom 29:18.

U trećoj četvrtini gledatelji su vidjeli skoro jednako koševa kao u cijelom prvom poluvremenu. Domaće su košarkašice u uvodnim minutama održavale više od deset koševa prednosti. Dubrovkinje su na minus osam (35:27) došle nakon trice Tešić, ali Guneva sa šest koševa ne dozvoljava veće približavanje. Nakon toga gošće pogađaju tri nove trice (Bura, Tešić, Popović), kao i koš za dva s istekom četvrtine pa je uoči zadnjih deset minuta na semaforu stajalo plus šest za domaće košarkašice (48:42).

Roje košem otvara zadnju četvrtinu i smanjuje na 48:44. Imale su Dubrovkinje još dva napada za smanjenje, pa i izjednačenje, ali nisu uspjele poentirati. Jolliete su odgovorile tricama. Jurčević je pogodila dvije, Lokas jednu i u 36. minuti Jolly je ponovno na +13 (60:47). Do kraja gostujuće košarkašice nisu mogle još jednom zaprijetiti izjednačenjem, iako je Stipe Bralić na klupu posjeo najbolje igračice čuvajući ih za susret s Gospićem u srijedu. Završilo je 69:51.

Najefikasnije u redovima domaćih bile su Jelavić i Guneva sa po 12 koševa, dok je Tihana Jurić dodala 11. Ragusu je predvodila Tešić s 16 i Ivona Matić s 11 koševa.