Ostali sportovi

Veliki uspjeh hrvatskog mačevanja

Sportnet • utorak, 08.04.2008.

Najveći uspjeh u ženskom mačevanju u novijoj hrvatskoj povijesti ostvarila je Splićanka Tončica Topić ulaskom u četvrtfinale kadetskog Svjetskog prvenstva u maču i osvajanjem sedmog mjesta...

Nakon uspješnih kvalifikacija, Topić je na SP-u održanom na Siciliji ušla među 64 najbolje mačistice. Nakon što je pobijedila natjecateljice iz Koreje, Njemačke i Ukrajine rezultatima 15:7, 15:12 i 15:14, Tončica je ušla među prvih osam, a s 15:12 savladala ju je Talijanka Brenda Briasco, koja je u finalu izgubila od sunarodnjakinje Rosselle Fiamingo s 15:12.

Nastavak je to sjajnih rezultata Tončice Topić, poput ulaska među prvih 32 na kadetskom Europskom prvenstvu u Rovigu u Italiji početkom ožujka 2008., što je također bio najbolji ženski mačevalački rezultat dotad.

Ovaj izvanredan uspjeh naslućuje novi uzlet hrvatskog mačevanja nakon izvrsnog 23. mjesta Bojana Jovanovića na Svjetskom kupu u Bonnu.