Šibenik - Dubrava: Baldekin i dalje neosvojiv

Ivana Jurica • utorak, 08.04.2008.

Nakon poraza na Gripama košarkaši Šibenika na domaćem su terenu ponovno došli do pobjede. Još je jednom ove sezone Dubrava pokleknula na Baldekinu iako je vodila na poluvremenu. Luka Drezga i Zoran Vrkić vodili su svoju momčad do konačne pobjede od 18 koševa razlike (93:75) …

Gosti su u Šibenik doputovali bez Ivana Kartela, a u početku utakmice snašli su se bolje nego domaći košarkaši koje nije služio šut. U trećoj minuti, nakon koša Čuljka, Dubrava je imala pet koševa prednosti (3:8). Ubrzo Šibenčani rade seriju 7:0 i u 7. minuti prvi put dolaze do prednosti (11:9). Krajačić je svojom drugom tricom Zagrepčanima donio izjednačenje (14:14), ali do kraja četvrtine Drezga i Vrkić su pogodili za 19:14.

Na isteku prve četvrtine prosvjed s gostujuće klupe suci su kaznili tehničkom pogreškom. Drezga je realizirao oba slobodna bacanja, Vrkić pogodio u dodatnom napadu, pa je Šibenik u 11. minuti imao devet koševa prednosti (23:14). No, gosti odmah uzvraćaju serijom 7:0 i dolaze do 23:21. Vrkić tricom (jedinom šibenskom u prvom poluvremenu) vraća na plus pet za svoju momčad. Razigrao se tad Željko Šakić koji je i najzaslužniji za preokret Dubrave koja je u 19. minuti imala i šest koševa prednosti (32:38), a isto toliko je bilo i na poluvremenu (36:42).

Nije Šibenčane služio šut u prvom dijelu, promašili su i neke zicere, ali u nastavku su stvari sjele na svoje mjesto. Nakon poluvremena Dubrava je još neko vrijeme držala prednost, zahvaljujući tricama Čuljka i Vragovića. Imali su gosti prednost od šest koševa (47:53), ali su domaći košarkaši serijom 12:0 došli do nove prednosti (55:53). S četiri uzastopna koša igrači Tončija Mašine došli su na minus tri (65:62), ali Drezga i Vrkić pogađaju trice u posljednjoj minuti pa Šibenčani na predah odlaze s sedam koševa prednosti (71:64).

U 33. minuti domaći su košarkaši prvi put stigli do dvoznamenkaste prednosti (75:64) nakon koševa Tomeljaka. S dvije trice (Vragović, Gašparac) gosti su malo smanjili prednost, ali raspoloženi Vukičević nije dopuštao da se vrate u potpuni egal. Tri minute prije kraja Šibenik ima +16 (89:73), pa je pitanje pobjednika bilo riješeno. Pobjedu domaćina zaključio je s linije slobodnih bacanja mladi Nikola Došen (93:75).

Najbolji u redovima domaćih košarkaša bili su Luka Drezga s 27 i Zoran Vrkić s 22 koša, a dobre partije pružili su i Vukičević s 13 i Tomeljak s deset koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Čuljak s 18 i Šakić sa 17 koševa, a dvoznamenkasti su još bili Vragović s 11 i Samac s deset koševa.

I nakon ove utakmice Baldekin je i dalje ostao nepremostiva prepreka za sve gostujuće momčadi. A najteži ispit (do sada) pred Šibenčanima je u četvrtak kad na Baldekinu gostuje Cibona.