Vodeni sportovi

Olympiacos - Jug CO: Zbog Dubrovnika i za Dubrovnik

Tea Lokas • srijeda, 09.04.2008.

Jug je dobrim rezultatom u Dubrovniku bio na korak od velike četvorke, no ostavljalo se mjesta za iznenađenje koje bi Grci mogli prirediti u svom Pireju. Srećom, Jug se i nakon loše izvedbe u gostima uspio iskoprcati i još jednu godinu ušetati u europsku elitu. Poraz od četiri razlike bio je dovoljan za još jednu pobjedu dubrovačkog diva...

Olympiacos - Jug CO 12:8 (2:2, 3:2, 4:3, 3:1)

Pirej, Grčka. 9. travnja 2008.

Olympiacos: Deligiannis, Kocheilas 1, Vranješ, Santa, Chatzutheodorou, Theodoropoulos, Afroudakis Ch. 4, Ntsokas 2, Afroudakis G. 2, Nikić 2, Komadina 1, Delakas, Floros. Trener: Pateros.

Jug CO: Vićan, Hrošik, Bošković 4, Pecotić, Joković, Smodlaka, Marković, Bušlje, I. Sukno, Dobud 1, , Obradović 2, S. Sukno 1. Trener: E. Nikolić.

Suci: Moliner Molins J. (Španjolska), Simion M. (Rumunjska)

Prva je dionica utakmice prošla u mirnom ritmu, uz dva pogotka sa svake strane. Jug je imao vodstvo kod 2:1 (pogotkom Boškovića), no Grci su vrlo brzo uravnotežili snage izjednačivši na 2:2. Drugi dio nije bio tako smiren za Jugaše, koji su po prvi put u utakmici u zaostatku od dva pogotka, i to pogotkom Nikića. U nastavku, Obradović je smanjio na 5:4 pa su Dubrovčani na odmor otišli s -1, svjesni da u drugom poluvremenu moraju igrati bolje.

No, opušteni Dubrovčani nastavili su se "odmarati" pa se prednost u bazenima na Pireju počela povećavati. Jugaši nisu imali recept za raspoložene Afroudakise koji su nemilosrdno punili mrežu gostujuće momčadi, dopuštajući jedino Ntsoskasu i Nikiću da ih povremeno zamijene u ubacivanju iza leđa Vićana.

Sandro Sukno pokušao je vratiti svoje suigrače na kolosijek smanjivši rezultat na 9:7, nakon najveće prednosti Olympiacosa od tri pogotka. Zadnji gol u susretu za Jug postigao je ponovno Obradović sredinom zadnje četvrtine, a do kraja su se u šokantnoj završnici izredali G. Afroudakis, Nikić i Ntoskas. Srećom, nije bilo vremena za još jednog raspoloženog Grka koji bi rastegnuo neizvjesnost ulaska Juga u Final Four. Dubrovčani su mogli početi slaviti nakon oduzimanja lopte protivnicima u posljednjim trenucima susreta.

Barcelonu su Dubrovčani zaslužili preko slabog Olympiacosa u Dubrovniku, koji je tek prekasno u drugoj utakmici počeo prijetiti sada već starosjediocu Final Foura. Osim Jugovog današnjeg slavlja, sigurno je i da u španjolskoj prijestolnici moraju prikazati pravu igru, onog pravog Juga.

Jug se iz ralja grčke nemani uspio izvući uz pomoć četverostrukog stijelca - Boškovića, te Obradovića koji je pogodio još dvaput. Dvojici Jugovih igrača koji su najviše zaslužni za prolaz Gospara pridružili su se dvojica Afroudakisa, Ntoskas i Nikić koji su s druge strane odlično parirali jednoj od četiri najbolje ekipe u Europi.